• src nakliyat
 • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
 • SRC SİGORTA

logo

Cinler Hakkında Bilinmesi Gereken Gerçekler


facebooktwittergoogle plus
Dilek Soyak
datastorezulu@gmail.com

Cinler Gerçekten var mıdır?, Bir insanı cin çarpabilir mi?,Cinler
insanın içine girebilir mi? ,Cinler İnsanlara musallat olur mu?, Cinlerin musallat olduğunu nasıl anlarız? Cinlerden korunmak Mümkün mü?  Cinler görülebilir mi?, Cin çıkarma diye bir şey var mıdır?, Cinlerin Musallatından Nasıl Kurtulunur? Cinler hakkında merak edilen gerçekleri
 anlatan bu yazımı sizler için kaleme aldım.

Üzerinde Cin Var Diye Şüphe Edenler …

Cinler Gerçekten var mıdır? Bir insanı cin çarpabilir mi?,Cinler
insanın içine girebilir mi? Cinler İnsanlara musallat olur mu? Cinlerin musallat olduğunu nasıl anlarız? Cinlerden korunmak Mümkün mü?  Cinler görülebilir mi? Cin çıkarma diye bir şey var mıdır? Cinlerin Musallatından Nasıl Kurtulunur? Cinler hakkında merak edilen gerçekleri anlatan bu yazımı sizler için kaleme aldım.

hqdefault.jpg

Kuranı kerimde cinlerin varlığı ile ilgili pek çok ayet bulunmaktadır. Cinlerin varlığı ile ilgili Zariyat Süresi,56. Ayetinde der ki; ben cinleri ve insanları yalnızca bana ibadet etsinler diye yarattım. Kuranı kerim ve peygamber efendimizin hadisleri cinlerin var olduğunu bize göstermektedir. Cinler yok diyenler Kuranı kerime ya da peygamber efendimize inanmadığından değil daha çok bilgi eksikliğinden kaynaklanmaktadır.

Cin Çarpması

Dabbe-Cin-Carpmasi-poster-afis-film-movie-wide-genis.jpg

Cin çarpması yani cinlerin içine girmesi mümkün Ancak cinler görülmeyen varlıklar olduğundan cin çarpma meselesi çoğu zaman çarpıtılarak çok daha karışık bir hale getirilmektedir. Cin çarpmasının kelime olarak, açılımı cinlerin insanlara musallat olmasıdır. Bu da nasıl olur? Cinler genelde çöplük, , ağaç kovuğu, hamam vs gibi kuytu ve ıssız yerlerde yaşar. Bu nedenle ağaç dibi vs gibi ıssız ve kuytu yerlerde tuvalet ihtiyacı giderilme melidir. Ayrıca kedi köpek , böcek gibi hayvanlara eziyet etmek, musluk vs gibi yerlere kızgın yağ, ya da sıcak su dökmek, ıssız ve yerlerde uyumak bu varlıklara yakalanma yani halk arasındaki adı ile cin çarpması olasılığını arttırmaktadır. Bu tür durumlarda sadece Şeytani cinler değil, Müslüman cinlerin de insanlara karşılık vermesi mümkün.

Cinler Kimlere Görünür?

0-2.jpg

Cinler melekler gibi değildir. Melekler nurdan yaratılan şeffaf varlıklardır ve insanlara görünmez.Cinler ise, ateşten yaratılmıştır. Cinler ancak musallat oldukları kişilere insan ya da başka şekillere girerek, insanlara görünebilir.

 Cinler İnsanlara NEDEN Musallat Olur? İşte Cevabı…

cinler-insanlara-neden-musallat-olurlar-5.jpg

Cinler hamile bayanlara, loğusalara, bebeklere, genç kızlara, ruhsal ve bedensel yönden zayıf olan kişilere musallat olur. Bunun yanı sıra, İslami tarzda yaşantısı olmayan kişilere, de cinler musallat olabiliyor. Cinler arasında Müslüman cinler de vardır. Müslüman cinler insanlara zarar vermez. Ama yazımın üst paragrafında meydana gelen hadiselerin vuku bulması halinde Müslüman cinlerin de insanlara karşılık vermesi mümkün.

Cinlerin Musallat Olmasının Belirtileri Nelerdir?

maxresdefault-3.jpg

Cinlerin musallat olduğu kişiler yalnız kaldığında yanında biri varmış gibi hisseder. Özellikle banyo yaparken gözünü kapattığında birinin kendisine dokunabilecek hissine kapılabilir. Karanlıktan korkma, uykuda yüksek bir yerden düşme hissi ile sıçrayarak uyanma. Yine rüyasında kedi yılan akrep gibi hayvanların saldırısına uğradığını görülmesi, özellikle yalnızken tuhaf sesler duyulması cinlerin insanlara musallat olduğunu gösteren sadece birkaç işaretten biridir. Aslında bu çok geniş kapsamlı bir konudur. Sayfalar yazıp dolusu anlatsam bitmez. Bunu birkaç örnekle açıklamak gerekirse, mesela oturduğunuz yerde tanıdığınız ir kişinin size seslendiği hissine kapılabilirsiniz. Bezende uyur uyanık arası  size tanıdığınız kişilerin kılığında görünebilir. Ama siz bunu rüyada gördüğünüzü sanırsınız.  Bu varlıklara yakalanmış, kişilerde dalgınlık, kararsızlık, geleceğe yönelik umutsuzluk vs davranış bozuklukları görülebilir. Kişi evden çıkmak istemez. Adeta dünya ile ilişkisini keser. Yaşadığı her şeye umutsuz olarak bakar. Evli ise eşi ile tartışır. Ortada hiç bir şey yokken birden agresif davranışlar sergileyebilir.

Büyü Cinden Korunmak İçin Neler Yapmalı?

700x82090_cinvebuyu_2-1.jpg

-Soğan kabuğu yediğiniz et vs yiyeceklerin kemiklerini yakılmamalı

-Mutfak ve benzeri yerlerde sıcak su dökülmemeli

-Bulaşık bırakmamaya özen gösterin. Yıkamadığınız durumlarda bulaşıkları bir kabın içine koyarak üzerini bir kapak ile kapatılmalı

-Kadınlar adet ve loğusa dönemlerinde temizliklerine dikkat edimelidir.

-Kadınlar lohusalık dönemlerinde akşam namazından yalnız bırakılmamalıdır.

-Tuvalet vs giderken besmele ardından destur denilmelidir.

-Aynı şekilde ıssız ve kuytu yerlerde tuvalet ihtiyacını giderirken besmele ardından destur denilmelidir.

-Mümkünse her gece yatmadan önce Felak,nas,kafirun  sureleri  okunmalıdır.

Cinlerden Korunmak Yolları

images-6-2.jpg

Cinlerden korunmak Mümkün mü? Cinlerden korunmak için, korunmak için abdestli dolaşmalı, geceleri yatmadan Ayet el kürsi, felak,nas,kafurun sürelerini okumalıdır. Evin bir köşesinde seccadenin açık bırakıldığı Kuranı kerim ve dini kitaplar bulundurulduğu yerlere cinler hiç bir şekilde yaklaşamaz.Dolayısıyla insanlara musallat olamaz.

Diyanet: İnsanın İçine Cin Girmesi Diye Bir Şey Olamaz 

DE990DCDCF08E4866F8E0D4774133821_360x203.jpg

Cin çıkarma diye bir şey var mıdır? Bu varlıklara yakalanmış kişilere uygulandığı bilinen cin çıkarma şu şekilde açıklayabilirim. Mantık olarak, zaten görünmeyen varlıkların insanın içine girmesi diye bir şey yoktur. Halk arasında bilinen adıyla cin çıkarması, cinler insanın içine girmesi, demek bu varlıkların insanlara musallat olmasıdır. Önce bunu bir netleştirelim. Ateşten yaratılmış bu varlıklar ancak musallat olmuş kişilere zarar verebilir.  Tabi günümüzde bu yönde sözde cinci hocalara gidip para kaptıranlar da yok değil.. Diyanet: insanın içine cin giremez diyerek son noktayı koymuştur.

hqdefault-1-3.jpg

Günümüzde cinler musallat olmuş, içine cin girmiş,Cin çıkaracağım, diyerek bu işi ticarete dökmüş şarlatanlar da yok değil.Benim bu konudaki tavsiyem öncelikle bir doktora gitmek ve gereken tedavinin olunmasıdır. Doktor gidip tedavi olduğu halde kendisinde bu tür rahatsızlıkların devam ettiğini düşünen kişiler gerçekten bu işin ilmini yani havas ilmi almış kişilerden yardım almalıdır.

Saygılarımla

YAZAN VE YAYINLAYAN

Dilek Soyak

KAYNAK: https://kargamel.com/genel/cinler-hakkinda-bilinmesi-gereken-gercekler/

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1153 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • ENGELLER EĞİTİM İLE AŞILIR

  04 Aralık 2018 EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, SON DAKİKA, YAZARLAR

  Eğitimci Yazar Yunus AKDEMİR yazdı... ENGELLER EĞİTİM İLE AŞILIR 3 Aralık, BM tarafından 1992 yılında alınan kararla engellilerin topluma kazandırılması ve insan haklarının tam ve eşit ölçüde sağlanması amacıyla ‘Uluslararası Engelliler Günü’ olarak ilan edilmiştir. Dünya nüfusunun yaklaşık %15’i engelli bireylerden oluşmaktadır. Bu orana göre, tüm dünyada yaklaşık 1 milyar engelli birey olduğunu görülmektedir. Nüfusun yaşlanması ve kronik hastalıkların artması, sağlıksız beslenme ve stresli bir yaşam tarzı ile engelli sayısı giderek ar...
 • Yazar Ayşegül SARICA’nın Doğum Günü

  27 Kasım 2018 DÜNYA, GENEL, GÜNDEM, KKTC- KIBRIS, SON DAKİKA, YAZARLAR

  Yazar Ayşegül SARICA Bu Gün Doğmuş Ayşegül Hanım; USTA Ailesinin 5. çocuğu olarak 1975 yılında 27 Kasım Günü Kıbrıs’ın Güvercinlik köyünde  dünyaya gözlerini açtı. Babası Ahmet USTA ve Annesi Nazife USTA'dır.Ailenin Muhammet,Meliha,Enver ,Meral'den sonra beşinci çocuğudur. Ayşegül SARICA ilk eğitimine Kıbrıs Gazimagosa’da Güvercinlik Köyü ilkokulu’nda başladı. Daha sonra Magusa Dr.Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi’nde orta eğitimini yaptı.Daha sonra Mağosa  Kız Meslek Lisesine giderek Giyim Bölümü’nün öğrencisi oldu. SARI...
 • Src haberin kurucusu 17 Kasım 1973 günü doğmuş

  17 Kasım 2018 DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GENEL, GÜNDEM, İLETİŞİM, KKTC- KIBRIS, KÜLTÜR SANAT, SON DAKİKA, YAZARLAR

  Doğum Günün Kutlu Olsun Koca Yürekli Adam. O bir eğitimci,o bir insan,o bir baba,o bir insan ama her şeyden önce o adam gibi adam. İşte  hayatını eğitime ve insanlığa adamış   SRC Haberin kurucusu Erhan Sarıca'nın hayatı ve hiç bilmediğimiz yönleri. Doğum günün kutlu olsun koca yürekli adam. SRC HABER KURUCUSU ERHAN SARICA KİMDİR: Halen İstanbul’da Eğitim Yöneticiliği görevine devam eden Erhan SARICA, 1973 yılının Kasım ayında Kayseri’de doğmuştur. İlköğrenimini Argıncık İlk Okulunda tamamladıktan sonra Argıncık Lisesinde orta eğitimine deva...
 • Hatice Keleş Konya Taşkent Belediye Başkan Aday Adayı

  13 Kasım 2018 GENEL, GÜNDEM, SON DAKİKA, YAZARLAR

  TÜRKAB Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Hatice Keleş Konya Taşkent Belediye Başkan Aday Adayı Oldu...Değerli Hemşerilerim, Değerli Büyüklerim ve Ak Parti Çatisi altinda siyaset yapan Değerli Parti Yöneticilerimiz, Teşkilâtlarımız ve birbirinden değerli Dava arkadaşlarım; Ne güzel söylemiş Yunus Emre "Gelin Tanış olalım, işi kolay kılalım Sevelim Sevilelim bu dünya kimseye kalmaz." Taşkent’i Sevmek kuru lafta olmuyor, fedakarlık istiyor, BABA eliyle güzelleşen memleketimize artık bir kadın eliyle ANNE şefkati gerekiyor. Memleketimizi seven ...