• src nakliyat
 • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
 • SRC SİGORTA

logo

Eğitimde Feda Edilebilecek Tek Fert Yoktur


facebooktwittergoogle plus
src haber
srchaber@hotmail.com

Eğitim milletleri ileriye taşıyacak,onları başarılı kılacak ve fertleri yuceltecek en önemli unsurdur.
Hiç bir devlet yoktur ki eğitimi gözardi Edip yükselsin ,hiç bir fert yoktur ki eğitimsiz dört dörtlük olsun.
Öyleyse Eğitimde feda edilebilecek tek bir fert yoktur .eğitimde feda edilecek fert,zaman ve devlet yoktur derken herkese matematik,coğrafya,tarih,edebiyat ve fizik dayatın demiyoruz.
Önce çocuğu sevin,eğitimi sevin,çocuğa eğitimi sevdirin.Eğitim ve Spor sevmekle başlar diyoruz…

Sevgisiz hiç bir fert başarıya ulaşamaz

Öyleyse ne yaparsanız yapın ,sevgiyle yapın.

Birine birşey söyleyecekseniz ve ikna edecekseniz bunu sevgiyle yapın .

Eğitimde feda edilebilecek ne bir fert nede boş bir zamanımız var.bizler muassir medeniyetler seviyesine ancak eğitimle ulaşabiliriz .Biz herkese sadece beşeri ilimler dayatın demiyoruz.ayni zamanda vatan,millet,devlet,bayrak,doğruluk ve dürüstlükle de donatin istiyoruz.
Önce çocuğu sevin,eğitimi sevin,çocuğa eğitimi sevdirin.Eğitim ve Spor sevmekle başlar diyoruz…

Siz Önce çocuğu sevin,sonra o herşeyi sevecektir.
Siz sevgiyle bireyler yetiştirin ,onlara iyi bir insan olmayı öğretin ,doğru olmayı öğretin,adaletten ayrilmamayi öğretin yeter… O zaten seçtiği meslekte iyi olacaktır.

Çocuklarımız ve geleceğimiz için eğitime hassasiyet göstermeliyiz.
Dünya devletleri arasında hakettigimiz yeri almak için eğitimin
kalitesinin yükseltilmesini sağlamalıyız.
Sokakları bilinçsiz mezunlarla doldurmak yerine ,bilinçli ,bilgili,donanımlı bireyler yetiştirmeliyiz.

Okullardan yıllarca emek harcayıp iki kelime yabancı dil konuşamayan öğrenciler yetiştirmekten vazgeçmeli.Bunun yerine önce yabancı dili sevdirmeliyiz.
Çocuk sevdiği şeyi öğrenir ,sevdiği şeye kıymet verir.

Aynı yabancı dil eğitiminde olduğu gibi sanatta ve spordada yanlış uygulamalarla yıllarca boşa emek harcadık…sanatsiz kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir diyen Atatürk’ün sözünü aslında hep yabana attık.
Yine Atatürk’ün ;Ben sporcunun çevik ve namuslusunu severim. -Spor, ahlaktır. -Türk gençliği, sağlıklı yetişip spor yaparsa ulusumuzun geleceği güvence altındadır. diyordu.
Biz yıllarca bu sizleri okuduk yazdık ama her ne hikmetse gereğini yapamadık yada yapmadık.
Artık oturduğumuz yerden ayağa kalkmalı silkelenmeliyiz.uzerimizdeki ağır tozlu yükü atmalı ve geleceğimiz için sanata ve spora gereği gibi hem hayatımızda hemde eğitimimiz de yervermeliyiz.

 

Eğitimci yazar Erhan SARICA

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
565 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • ENGELLER EĞİTİM İLE AŞILIR

  04 Aralık 2018 EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, SON DAKİKA, YAZARLAR

  Eğitimci Yazar Yunus AKDEMİR yazdı... ENGELLER EĞİTİM İLE AŞILIR 3 Aralık, BM tarafından 1992 yılında alınan kararla engellilerin topluma kazandırılması ve insan haklarının tam ve eşit ölçüde sağlanması amacıyla ‘Uluslararası Engelliler Günü’ olarak ilan edilmiştir. Dünya nüfusunun yaklaşık %15’i engelli bireylerden oluşmaktadır. Bu orana göre, tüm dünyada yaklaşık 1 milyar engelli birey olduğunu görülmektedir. Nüfusun yaşlanması ve kronik hastalıkların artması, sağlıksız beslenme ve stresli bir yaşam tarzı ile engelli sayısı giderek ar...
 • Yazar Ayşegül SARICA’nın Doğum Günü

  27 Kasım 2018 DÜNYA, GENEL, GÜNDEM, KKTC- KIBRIS, SON DAKİKA, YAZARLAR

  Yazar Ayşegül SARICA Bu Gün Doğmuş Ayşegül Hanım; USTA Ailesinin 5. çocuğu olarak 1975 yılında 27 Kasım Günü Kıbrıs’ın Güvercinlik köyünde  dünyaya gözlerini açtı. Babası Ahmet USTA ve Annesi Nazife USTA'dır.Ailenin Muhammet,Meliha,Enver ,Meral'den sonra beşinci çocuğudur. Ayşegül SARICA ilk eğitimine Kıbrıs Gazimagosa’da Güvercinlik Köyü ilkokulu’nda başladı. Daha sonra Magusa Dr.Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi’nde orta eğitimini yaptı.Daha sonra Mağosa  Kız Meslek Lisesine giderek Giyim Bölümü’nün öğrencisi oldu. SARI...
 • Src haberin kurucusu 17 Kasım 1973 günü doğmuş

  17 Kasım 2018 DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GENEL, GÜNDEM, İLETİŞİM, KKTC- KIBRIS, KÜLTÜR SANAT, SON DAKİKA, YAZARLAR

  Doğum Günün Kutlu Olsun Koca Yürekli Adam. O bir eğitimci,o bir insan,o bir baba,o bir insan ama her şeyden önce o adam gibi adam. İşte  hayatını eğitime ve insanlığa adamış   SRC Haberin kurucusu Erhan Sarıca'nın hayatı ve hiç bilmediğimiz yönleri. Doğum günün kutlu olsun koca yürekli adam. SRC HABER KURUCUSU ERHAN SARICA KİMDİR: Halen İstanbul’da Eğitim Yöneticiliği görevine devam eden Erhan SARICA, 1973 yılının Kasım ayında Kayseri’de doğmuştur. İlköğrenimini Argıncık İlk Okulunda tamamladıktan sonra Argıncık Lisesinde orta eğitimine deva...
 • Hatice Keleş Konya Taşkent Belediye Başkan Aday Adayı

  13 Kasım 2018 GENEL, GÜNDEM, SON DAKİKA, YAZARLAR

  TÜRKAB Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Hatice Keleş Konya Taşkent Belediye Başkan Aday Adayı Oldu...Değerli Hemşerilerim, Değerli Büyüklerim ve Ak Parti Çatisi altinda siyaset yapan Değerli Parti Yöneticilerimiz, Teşkilâtlarımız ve birbirinden değerli Dava arkadaşlarım; Ne güzel söylemiş Yunus Emre "Gelin Tanış olalım, işi kolay kılalım Sevelim Sevilelim bu dünya kimseye kalmaz." Taşkent’i Sevmek kuru lafta olmuyor, fedakarlık istiyor, BABA eliyle güzelleşen memleketimize artık bir kadın eliyle ANNE şefkati gerekiyor. Memleketimizi seven ...