• src nakliyat
 • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
 • SRC SİGORTA

logo

12 yıllık kayıp kadının katil zanlısı bakın kim çıktı

Boşuna dememişler hayatta olmaz olmaz diye bir şey yok diye. Bugünde böyle bir haberi siz değerli okurlarımla paylaşacağım. Düşünün gazete ilanı ile bir eve çocuk bakıcılığı için gidiyorsunuz ve bir daha kimse sizden haber alamıyor. Konya’da çocuk özlemi çeken, Şahika Atabek gazetede gördüğü  ‘Yatılı çocuk bakıcısı aranıyor’ ilanı veren Bekir Taşçının çocuğuna bakmak anlaştığınız ailesine söyleyerek Antalya´ya gidiyor, İşte ne olduysa zaten ondan sonra oluyor.  Aradan geçen bir sonunda kızlarından haber alamayan aile, polise başvurarak Şahika Atabek´in kayıp olduğunu bildiriyor. Polis tarafından yapılan araştırma sonucu Şahika Atabek´in izine bir türlü ulaşılamıyor. Sonra ne mi oluyor?  12 yıldır kayıp olan bu kadının gazete ilanı aracılığıyla çocuğuna bakıcılık yapması için yanında çalışmaya başladığı kadının 64 yaşındaki emekli `Bekir Taşçı adını kullanan ve asıl adı olan Efrail G. tarafından öldürüldüğü iddiası ile tutuklanıyor.

Bekir Taşçı: kazayla öldü

Şahika Atabek’i öldürme iddiası ile tutuklanan bu adam suçlamaları reddetmekle kalmıyor,  Atabek´in banyoda saçını kuruturken elektrik akımına kapılarak kaza ile öldüğünü iddia ediyor. Yıllardır sahte kimlik kullanan Bekir Taşçı bu adamdan bu suçlamaları reddetmesi tamamda kadının banyoda saçını kuruturken kaza ile  öldüğünü söylemesi tam bir facia.

Sahte kimliği deşifre olmasın diye: cesedi çöp Konteynerina atıyor

Güya kaza ile öldüğünü iddia ettiği bu kadının cesedini sırf i sahte kimliği ortaya çıkmasın diye önce naylon poşete sarıyor, sonra bir valizin içerisine koyarak mahalledeki çöp Konteynerine atıyor. Ertesi günü üşenmeden gidi çöpü kontrol ediyor. Boşaltıldığını gördükten sonra bakıcı kadını soran komşularına anlaşamadığı için işten ayrıldığını söylüyor. Tabi uyanık ya şüphe çekmesin diye bir süre bekledikten sonra, bakıcı kadına ait para ve altınları cebine indirdikten sonra, kızı ile birlikte Antalya´dan ayrılıyor.

Kendisini mühendis ve MİT mensubu olarak tanıtmış

Şahika Atabek´in dosyasını yeniden açan Konya Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Âmirliği ekipleri Atabek´in ailesinden aldığı bilgiler doğrultusunda Taşçının gazeteye verdiği cep telefonu numarasından kimlik bilgileri fotoğrafına ulaşıyor. Şahika Atabek´e ait cep telefonunda kapanmadan önce son sinyal verdiği yeri tespit eden ekipler, Taşçının oturdukları mahalleyi ve evi buluyor. Kendisini çevresine mühendis ve MİT mensubu olarak tanıtan Bekir Taşçının kızı ile birlikte İzmir´e yerleştiğini belirliyor.

Polis kızının  isim ve soy isminden zanlının gerçek kimliğine ulaştı.

Mahalle muhtarlığında araştıran ekipler Bekir Taşçının yanındaki kızının isim ve soy isminin farklı olduğunu tespit ediyor. Polis ekipleri nüfus dairesinde yaptıkları kısa bir araştırma sonrasında da kızın babasının Bekir Taşçı sahte isimli kişinin Efrail G. olduğunu belirliyor.

 Zanlının poliste alıkoyma ve tacizden suç kaydı varmış

Bu isim üzerine yoğunlaşan ekipler, Efrail G. olduğunu tespit eden bu kişinin alı koyma ve tacizden suç kaydının bulunduğunu belirliyor.

Şahika Atabek´in cesedinin bulunması için ise çalışmalar sürdürülüyor.

Antalya’da yaşanan olay yerinde yaptırılan soruşturma ardından Konya´ya getirilen Efrail G polisteki ifadesi alındıktan sonra,  kasten öldürme ve yağma suçundan adliyeye sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye çıkarılan Efrail G. tutuklandı.  Şahika Atabek´in cesedinin bulunması için ise çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Yazan Dilek Soyak

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1948 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İMAMOĞLU’nun KKTC’de İşi ne?

  11 Mayıs 2019 DÜNYA, GENEL, GÜNDEM, KKTC- KIBRIS, SON DAKİKA, YAZARLAR

  İstanbul Belediye Başkanlığı seçimlerine şaibe bulaştıran mazbata öncesi daha aday statüsündeyken Anıtkabir'e gidip Anıtkabir defterine makam ihlali yaparak ,suç işleyip İstanbul Büyükşehir belediye başkanı diye imza atan toplumu karıştıran İMAMOĞLU'nun KKTC'de İşi ne? Şimdiki hedefi ne makaryos heykelini niçin diktiğinimi anlatacak .yoksa hangi projenin kaçıncı evresinde ? Rauf Denktaş ın mezarını Ziyaret etti. Sibel ŞEN src haber KKTC...
 • Mobbing Bir Hastalıktır

  11 Nisan 2019 EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, YAZARLAR

  Mobbing Bir Hastalıktır Mobbing iş yerinde çalışma hayatında çalışanlara uygulanan baskı,yıldırma eylemidir. Bezdiride dediğimiz bu olay bir hastalıktır, Sistematik bir şekilde uygulanmaktadır Eğitimci yazar Erhan SARICA...
 • BEN YALNIZIM,BEN YALNIZIM,YALNIZIM

  11 Nisan 2019 EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, SON DAKİKA, YAZARLAR

  BEN YALNIZIM,BEN YALNIZIM,YALNIZIM… Çalışma ortamında mobbing üst düzey yöneticilere bağlı olarak dahada karmaşık bir hal alabilir.Ve yine üst düzey yöneticinin beceriksizliği mobbingin şiddetinin artmasınada olanak sağlar.    Mobbing uygulayıcısı kendisi için uygun bir ortam bulmuştur artık.Bu durumun tadını çıkarmaya başlar. Mobbing mağduru ise bu durumda çaresiz kalmıştır.İçinde bulunduğu durumu üst düzey yöneticilere anlatmakta ve ispatlamakta çaresiz kalacaktır.Velev ki onlarda mağduru suçlayacak ve bu süreci olumsuz yönde etkileyecekle...
 • Üç Yanlış Bir Doğruyu Götürmüyor

  10 Nisan 2019 EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, YAZARLAR

  Üç Yanlış Bir Doğruyu Götürmüyor. Mehmet Nuri KAYNAR Aldığımız temel eğitimde, daha küçük yaşlardan itibaren bilinçaltımıza hata yapma korkusu yerleşmiştir. Başarılı olmanın hata yapmamak olduğu öğretilmiştir. Formül basittir: “Hata yapma, ezberle, ama sana sorulduğunda mutlaka doğru cevabı söyle. Bilmiyorsan sus. Unutma üç yanlış bir doğruyu götürür.” Sadece okul yıllarında değil, yetişkinler olarak gündelik hayatta da bu böyle değil mi? Soru sorulup görüş istendiğinde katılımın az olması çoğu zaman bundandır. Birçok insan hata yapma ko...