• Ender Gül Anaokulu
  • src eğitm kurumları

logo

08 Şubat 2019

Merhaba;

Kıymetli Kardeşlerim, değerli dostlarım, sevgili arkadaşlarım ve mensubu olduğum MEMUR-SEN Konfederasyonunun Eğitim-bir-sen teşkilatının her biri birbirinden değerli güzide dava arkadaşlarım…

Malumunuz olduğu üzere, gerek şahsi ve gerek ise Sivil Toplum Örgütü temsilcisi olarak yıllardır aşkla her daim milletimizin ve eğitim camiamızın hizmetinde bulundum. ‘’Halka hizmet hakka hizmettir’’ şiarıyla her gönülde yer almaya, bu dünyada hoş bir seda bırakmaya çalıştım. Eğitim camiası olarak Her biri birbirinden kıymetli hizmetleri, KARŞILIK BEKLEMEDEN siz aziz kardeşlerime ve muhattabım olan öğrencilerime velilerime sunmaya çalıştım.

Bir eğitim neferi ve bir eğitim gönüllüsü olarak inandığım ve üyesi bulunduğum sendikamla 2023-2053,2071 hedeflerimize ulaşamayacağım kanaatim hasıl olmuştur. Ailem,üyesi bulunduğum dernek yöneticisi arkadaşlarım ve hemşerilerimle yaptığım istişareler neticesinde, Eğitim-bir-sen üyeliğinden ayrılma kararı almış bulunmaktayım.

Hizmetlerin doğrudan etkin bir şekilde öğretmen kardeşlerime ulaşmasını sağlamaya, Sendika çatısı altında tüm kardeşlerimi kucaklayıcı bir yönetim ortaya koymaya, eğitim gönüllüsü Erhan SARICA olarak devam edeceğim.

Çoğu kez şahit olduğumuz ve maalesef hüsranla sonuçlanan ‘’ahbap-çavuş ilişkisinin ürünü’’ şeklinde vücut bulan hareketlerin son bulmasını ve yeni bir çözüm yolu belirlenmeyeceğine artık tam manasıyla kanaat getirmiş bulunmaktayım.Kıymetli kardeşlerim ayrıca sizler; her kim kırgın olursa olsun küsmeden, darılmadan, karalamadan,  bu hak dava yolunda birbirine sahip çıkarak hareket etmenizi temenni ederim.

Bundan sonraki hayatımda, sendikal faaliyete başlamış olduğum, mensubu bulunduğum Eğitim-bir-sen’nin hizmetinde bulunmayacağımdan, yeni bir sendikada çalışmalarıma dört elle sarılacağımdan, yaklaşık 13 yıldır Eğitim-bir-sen’e hizmetlerimin devamı için elimden gelen tüm gayreti gösterdiğimden hiç kimsenin kuşkusu olmasın.Son zamanlarda yaşadığım olaylar göstermiştirki Memur-sen konfederasyonu içerisinde Eğitim-bir-sen’de sendikal faaliyet yapma olanağım kalmamıştır.Artık yolları Ayırmanın zamanı geldide geçiyor bile.Yeni sendika çalışmalarına dörtelle sarılacağım için bu saatden sonra eğitim birsen”in hizmetinde
bulunamayacağım.

Bu kutlu mücadalede Rabbim hepimizi muzaffer eylesin İnşaAllah.

Selam ve dua ile…

Erhan SARICA

 

Share
155 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?