• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

9 Yaşındaki Oğlum: Anne Bende Şehit Olacak mıyım?

Saat sabah 06-45 ve şehit haberi ile giriyoruz yeni güne. Bizler sıcacık yataklarımızda yatarken, bir askerimiz şehit oluyor. Bir ocak daha sönüyor. O yetmiyor köy koruyucuları yaralanıyor. Operasyonlar sırasında  çok sayıda  silah, mühimmat, tıbbi malzemeler ve metrelerce uzunlukta tüneller  tespit ediliyor. Bunu duyan oğlum ise, kucağıma yatarak annbir tane daha şehit var, acı var diyor.

7 yaşındaki çocuğumun ağzından dökülen sözler içimi acıtıyor. Sonra çocuk işte diyecekken, birden anne bende şehit olacak mıyım? diye soruyor. Bir an dona kalıyorum. Gözlerim doluyor. O an avazım çıktığı kadar bağırmak geliyor içimden yeterrrrrr diye. Oğluma tek diyebildiğim şey olur mu? Annem o nereden çıktı diyebiliyorum. O servisle okula gidiyor ve ben yazmaya devam ediyorum.

Dün öyle, bu gün böyle, yarını aklıma bile getirmek istemiyorum. Ama benim gibi oğlu olan anneler içinde hep o korkuyu yaşayacağını iyi biliyorum..Saat 12 ve bu defa Van’dan acı haber geliyor. Yola mayın döşenmiş ve iki polis memurumu şehit olmuş. Allah’ım diyorum yeter. Ama yetmiyor Şehit haberi almadan bir günümüz geçmiyor. Bu defa kendimi tutamıyorum. Başlıyorum bağırarak ağlamaya. Canından can kopuyor sanki. Bu gün peş peşe şehit haberleri dün öyle, bu gün böyle, yarını aklıma bile getirmek istemiyorum. Ama benim gibi oğlu olan anneler içinde hep o korkuyu yaşayacağını iyi biliyorum..

YA BİR GÜN SIRA BENİM ÇOCUĞUMA GELİRSE DİYE!!!!

DİLEK SOYAK

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
2075 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI