• Ender Gül Anaokulu
  • src eğitm kurumları

logo

28 Şubat 2017

ABDULHAMİD HAN’IN TORUNU BİZİMLE

Esenyurt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu “Dedem Abdülhamid” adlı panel ile Sultan II. Abdülhamid’i torunu Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu anlattı.

Esenyurt Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen panelde Sultan II. Abdülhamid’in torunu Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu ve Tarihçi Yazar Şafak Tunç, Abdülhamid’in bilinmeyen yönlerini, doğru bilinen yanlışları, devlet yönetim tarzını ve o dönemde oynanan hain oyunları katılımcılar ile paylaştı.

Esenyurtlu vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği panelde Osmanoğlu, “Benim çocukluğumda tarih öğretmenlerim bana her zaman “Sen Abdülhamid’in torunusun, Tarihten ne anlarsın” diyordu. Şimdiki nesil ise tarih öğretmenleri konusunda çok şanslıdır. Dedem Abdülhamid’den çalınan her şeyi ülkemize tekrar kazandırmamız gerekiyor. Osmanlı devleti 600 yıl boyunca dünya mazlumlarına kol kanat germiştir. O dönemde de devlet içindeki hainler yüzünden Osmanlı imparatorluğu parçalanmıştır” dedi.

Sultan II. Abdülhamid Han döneminde yapılan büyük projeleri anlatan Osmanoğlu, “Bugün de Sayın Cumhurbaşkanımız yaptığı hizmetlerle milletin gönlünde taht kurmuş bir isimdir. Abdülmecid zamanında projelendirilen o zamanlar hayal olan boğaz projelerini hayata geçirmek kendilerine nasip oldu. Bu beni olduğu kadar tüm milletimizin gururlandırdı. Allah yar ve yardımcısı olsun” dedi.

Share
566 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?