• Ender Gül Anaokulu

logo

Affet Bizi Allah’ım…

Nerde Mekke?  Nerde Medine?

Nerde Ensar?  Nerde Muhacir?

Yeryüzünün en şanlı varlıkları, Allahın özene bezene yarattığı kulları. Aynı babanın evlatları. Ne oldu size, ne oldu bize. Alemlerin yüzü suyu hürmetine yaratıldığı Hz. Muhammed’in ümneti ne oldu size..

Ümmet bilincinize ne oldu? Ne çabuk duygularınızı aldırdınız, hislerinizi de ne çabuk kaybettiniz. Kapitalizm sizi nasıl da köle yapmış. Kimdir Ensar, kimdir muhacir. Yenidenmi tanımlayalım yoksa geriye dönüp tarihin tozlu sayfalarındamı arayalım.

Türklerin Almanyaya gittiğinde Alman Hanslarının Monikalarının davrandığı gibi davranmayın mümin ve Mümine kardeşlerimize. Onlar hristiyandı sizn herşeyinizi sömürdüler ama unutmayın siz ümmettsiniz.

Ümmet gibi yaşamalı, ümmet gibi davranmalı, ümmet gibi düşünmeli, ümmet gibi yaşatmalıyız…  Ümmet olmalıyız artık gibisi şurda dursun.

Benim içim acıyor, İnsanın içi bu kadar acır mı
Acır işte. ..
Sen doğduğun, doyduğun,geçmişini yaşadığın geleceğe dair hayal kurduğun,umutlarının olduğu vatanını geride bırakarak, Ailenin hayatını, namusunu kurtarmak için gurbete gel, geriye cenazelerini götür.
Ne denir ki? Buna tatilde üç beş gün otele sığamayan biz, babamızın evinde rahat edemeyen biz, illada evimde evim diyen biz, yazıklar olsun bize… İnsan olduğum için, bu zamana şahitlik ettiğim için, sizin gibi insanlarla yaşamak zorunda olduğum için kendimden utanıyorum.

Erhan SARICA

YAZAR

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
801 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?