• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

31 Mayıs 2017

Afganistan’da patlama Türkiye Büyükelçiliği hasar gördü

تضررت تركيا السفارة في انفجار ضخم في أفغانستان: اللحظة الأخيرة,Dernière minute: Ambassade Turquie a été endommagé dans une énorme explosion en Afghanistan,Last minute: The Turkish Embassy in the giant explosion in Afghanistan was also damaged,Последняя минута: Посольство Турции было повреждено в огромном взрыве в Афганистане

Afganistan’da patlama Türkiye Büyükelçiliği hasar gördü

Son dakika: Afganistan’daki dev patlamada Türkiye Büyükelçiliği de hasar gördü

Afganistan’ın en iyi korunan diplomatik merkezinde yer alan Almanya Büyükelçiliği’nin önünde bir su tankerine doldurulan bomba, infilak ettirildi. Başkent Kabil’i cehenneme çeviren saldırıda can kaybı 80’e çıktı. Yaralı sayısı ise 320. Birçok yaralının durumu ağır ve ölü sayısının artmasından ciddi şekilde endişe ediliyor. Saldırıyı terör örgütü IŞİD üstlendi.

Dernière minute: Ambassade Turquie a été endommagé dans une énorme explosion en Afghanistan

Le mieux préservé rempli un réservoir d’eau de l’Afghanistan situé en face de l’ambassade d’Allemagne dans le centre diplomatique de la bombe,

faire exploser. Les attaques à Kaboul en enfer tournent 80 morts en. Le nombre de 320. blessés Dans de nombreux cas, les blessés est grave préoccupation

le nombre croissant de morts et lourds. Organisation terroriste Isidor avait revendiqué la responsabilité de l’attaque.

Last Minute: Türkei Botschaft wurde in einer riesigen Explosion in Afghanistan beschädigt

Afghanistan am besten erhaltenen einen Wassertank befindet sich vor der deutschen Botschaft im diplomatischen Zentrum der Bombe gefüllt, detonierenden es.

Die Anschläge in Kabul in der Hölle verwandeln 80 Opfer aus. Die Zahl der Verwundeten 320. In vielen Fällen der Geschädigte ist eine ernste Sorge die zunehmende

Zahl von schweren und tot

. Isidor Terrororganisation hatte die Verantwortung für den Angriff beansprucht.

تضررت تركيا السفارة في انفجار ضخم في أفغانستان: اللحظة الأخيرة

أفغانستان الأفضل حفظا ملأ خزان المياه الموجود أمام السفارة الألمانية في المركز الدبلوماسي للقنبلة، تفجيرها.

هجمات في كابول في الجحيم بدوره 80 إصابات بها. عدد من الجرحى 320.

وفي كثير من الحالات المصابين هو قلق بالغ تزايد عدد القتلى والثقيلة. قد منظمة إرهابية إزيدور مسؤوليتها عن الهجوم.

 

Last minute: The Turkish Embassy in the giant explosion in Afghanistan was also damaged

The bomb, which was filled in a water tank in front of the German Embassy in Afghanistan’s best-preserved diplomatic center, was detonated. The death toll from the attack on the capital city of Kabul was 80. The number of casualties is 320. Many injuries are seriously worried about the increase in the number of heavy and dead. The attack was undertaken by the terrorist organization IŞID.

Последняя минута: Посольство Турции было повреждено в огромном взрыве в Афганистане

Афганистан лучше всего сохранившийся заполненный резервуар для воды, расположенный напротив посольства Германии в дипломатическом центребомбы, детонирующий его. Теракты в Кабуле в ад превратить 80 жертв из.Число раненых 320. Во многих случаях пострадавший является серьезной озабоченностью увеличение числа тяжелых и мертвых. Исидортеррористическая организация взяла на себя ответственность за нападение.

 

Dışişleri Bakanlığı, saldırıda Türkiye’nin Kabil Büyükelçiliği’nin de hasar gördüğünü açıkladı. Hasar gören bölgedeki inşaat bitene kadar personel moral iznine gönderildi.

Alman büyükelçilik binasının enkaza döndüğü saldırıda çalışanlar yaralandı, Afgan korumalar öldü. Fransa ve Hindistan büyükelçilik binalarının da hasar gördüğü bildiriliyor.

Kabil sakini Fatima Faizi, hayatında daha önce bu kadar büyük bir ses duymadığını söyledi. Bir başka görgü tanığı Muştak Rahim ise, “Yaklaşık 500 metre uzaklıktaydım ve Kabil’in her yeri ürperdi. Şehrin her yerini sallayan deprem gibiydi” dedi.

Afganistan, bu sabah başkentinde vuruldu. Devlet başkanlığı ve büyükelçiliklerin yer aldığı bölgede, Alman büyükelçiliğinin yakınında patlatılan bomba yüklü su tankeri başkent Kabil’i cehenneme çevirdi. Büyük patlamada Almanya büyükelçilik binası enkaza döndü, Türkiye, Fransa ve Hindistan büyükelçilik binaları da hasar gördü. Terör örgütü taliban saldırıyla ilgisi olmadığını savunuyor.

Zambak Meydanı’nda yerel saatle sabah 08.25’te gerçekleşen saldırıda can kaybı sürekli artıyor, İçişleri Bakanlığı ölü sayısını 64 olarak açıkladı. Reuters ve Al Jazeera ise can kaybının 80’e çıktığını duyurdu. İlk başta hastanelere 90 yaralı taşındığı duyurulsa da dakikalar sonra gelen resmi açıklamaya göre bu sayı 320’yi buldu. Birçok yaralının durumu ağır ve can kaybının yükselmesinden ciddi şekilde endişe ediliyor. Saldırıyı terörö örgütü IŞİD üstlendi.

Mesai başlangıcında Kabil’in her yerinden hissedilen patlamada, yüzlerce metre ötedeki evlerin camları kırıldı. Uluslararası haber ajansları, ağır hasar gören binaların yanı sıra yaklaşık 30 aracın da yandığını duyurdu. Ajansları, kanlar içindeki yaralıların hastanelere götürüldüğü gösteren çok sayıda fotoğraf servis etti.

Deprem gibi salladı

Kabil sakinlerinden Fatima Faizi, patlamadan dakikalar sonra konuştuğu Al Jazeera’ya hayatında daha önce bu kadar büyük bir ses duymadığını söyledi.

Güvenlik analisti Muştak Rahim ise, “Yaklaşık 500 metre uzaklıktaydım ve Kabil’in her yeri ürperdi. Şehrin her yerini sallayan deprem gibiydi” dedi.

Hafif yaralanan Nabib Ahmed ise, “Düşünemedim, her şey alt üst olmuştu” ifadesini kullandı.

BBC’nin şoförü öldü

İngiliz BBC kanalında şoför olarak çalışan Muhammed Nazir, saldırıda yaşamını yitirenler arasında.

BBC, dört çalışanının yaralandığı patlamada Nazir’nin iş arkadaşlarını ofise götürürken bombaya hedef olduğunu Twitter hesabından duyurdu.

İsmi açıklanan ilk kurban ise Aziz Navin oldu. Navin, Afgan TOLONews kanalında bilgi işlem mühendisi olarak çalışıyordu.

BBC’den Harun Nazafijada, olay yerinde kanlar içinde çok sayıda insan gördüğünü ve polisin meydanı giriş çıkışlara kapattığını bildiriyor.

Türkiye büyükelçiliği de hasar gördü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, saldırıda Türkiye’nin Kabil Büyükelçiliği’nin de hasar gördüğünü açıkladı. Büyükelçilik personelinin herhangi bir zarar görmediğini belirten Çavuşoğlu, çalışanların tahliye edileceği bilgisini paylaştı.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ise, “Patlama Kabil Büyükelçiliğimizin binalarında da hasara neden olmuştur. Büyükelçilik personelimiz saldırıdan zarar görmemiştir” denildi. Hasar gören bölgedeki inşaat bitene kadar personel moral iznine gönderildi.

Türk askeri fotoğrafladı

Kabil’de görevli Türk askeri birliğinden çekilen bir fotoğraf, patlamanın şiddetini gözler önüne seriyor.

Almanya ve Fransa açıkladı

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, saldırının Alman büyükelçiliğinin çok yakınında gerçekleştiğini resmen duyurdu. Gabriel’in verdiği bilgiye göre, patlamada elçilik çalışanları yaralandı, Afgan korumalar öldü.

Fransa’nın AB Bakanı Marielle de Sarnez de, Fransız elçilik binasının hasar gördüğünü söyledi.

Al Jazeera muhabiri Kais Azimi, saldırının gerçekleştiği noktanın çok önemli ve Kabil’in en kalabalık yerlerinden biri olduğu bilgisini verdi.

L’Allemagne et la France a annoncé

Ministre des Affaires étrangères allemand Sigmar Gabriel, l’ambassade d’Allemagne a officiellement annoncé que l’attaque a eu lieu très près. Selon les informations données par Gabriel, les employés de l’ambassade ont été blessés dans l’explosion, des gardes afghans ont été tués.

Ministre de Sarnez AB marielle de France, l’ambassade française a déclaré que le bâtiment endommagé.

Al Jazeera correspondant Kaiser Azimi, un point très important où l’agression a eu lieu et a donné l’information à être l’une des ville la plus peuplée de Kaboul.

 

Deutschland und Frankreich angekündigt

Deutsch Außenminister Sigmar Gabriel, die deutsche Botschaft hat offiziell angekündigt, dass der Angriff stattfand , ganz in der Nähe. Nach den Angaben von Gabriel, Botschaftsmitarbeiter bei der Explosion verletzt wurde, wurden afghanische Wachen getötet.

Marielle de Sarnez Minister AB de France, sagte der Französisch Botschaft des beschädigten Gebäudes.

Al Jazeera-Korrespondent Kaiser Azimi, ein sehr wichtiger Punkt, wo der Angriff stattfand und gab die Informationen einen von Kabul bevölkerungsreichsten Stadt.

 

 

 

 

 

 

 

kaynak :milliyet.com.tr

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
761 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?