• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

Artan Kadın Cinayetlerine Karşı Yarın Başbakanlık Önünde Eylem Düzenleniyor

Haspolat’taki Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde bir kadının bıçaklanarak öldürülmesi üzerine ülkemizde artan kadın cinayetlerine karşı yarın Başbakanlık binası önüne eylem düzenleniyor.

Mağusa’da Burcu Okumuş’un eşi tarafından sokak ortasında katledilmesinden sonra, bu kez de Lefkoşa Haspolat Bölgesinde bulunan Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi kampüsü içerisinde 37 yaşındaki Gamze Pehlivan bıçaklanarak öldürüldü.

Kadın Eğitimi Kolektifi’nden Eylem Çağrısı

Kadın Eğitimi Kolektifi ülkemizde yaşanan kadın cinayetlerini protesto etmek için 21 Nisan Cuma (Yarın) saat 17:00’da Başbakanlık binası önüne eylem çağrısı yaptı.

Kadın Eğitimi Kolektifi’nin çağrı metni şu şekilde:

“Daha Mağusa’da öldürülen kız kardeşimize döktüğümüz göz yaşımız kurumadan; acımız ve öfkemiz kalbimizde, dudaklarımızda taptaze dururken; mosmor olana kadar sıkılıyken yumruklarımız; “bir kişi daha eksilmeyeceğiz” diye haykırmışken hep birlikte, bir başka ölüm haberi ile sarsıldık…

Artık hükümetten, devletten hesap sorma zamanı geldi de geçti bile…
“Şiddet her yerde devlet nerede?” demek için, binlerce imza ile sunulan sığınma evi talebinin peşine düşmek için, başka kadın cinayetleri olmasın diye, bu erkekegemen sistemin erkek devletine hesap sormak için 21 Nisan Cuma günü saat 17.00-19.00 arası başbakanlık önünde buluşalım.
Tüm kişi ve örgütler, kadın cinayetlerine karşı birlik olalım!”

gunlukkibris.com

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
586 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?