• Ender Gül Anaokulu
 • nartanem anaokulu
 • eso erhan sarıca okulları

logo

Aşk İki Kişilik Cennettir – AYŞE ASLI TUFAN

Aşk İki Kişilik Cennettir

Kalem herşeyi yazar da AŞK ‘a gelince başı döner,tekrar tekrar başa döner.Aşkın tarifinde insan dilsiz kalır.Aşksız geçen bir ömür beyhude geçmiş bir ömürdür.İşin aslı Aşk başlı başına bir Dünya’dır.

AŞK ‘ın yolu anlama yoludur. O’nun olduğu yerde,ben değil biz vardır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Acıtmaz,yaralamaz,sırtından vurmaz AŞK.

Endişe taşımaz,kalbindeki yerinden zerre şüphe duyulmaz.. Akşam başını yastığa endişe ile değil,Aşk’ın mutluluğu,huzuru ile koyarsın.Yarın acaba kötü bir şey mi olacak? hissi taşımazsın.

Gözlerin bir başkasını görmez,elin başkasına gitmez..Gözlerin başkasını görüyorsa orada Aşk’tan söz edilmez.

Yusuf olmadan Meryem’e kavuşamazsın,kavuşsanda orada barınamazsın.

Mahremiyet mahrumiyeti doğurur.İşte AŞK mahrum olana verilen sonsuz bir armağandır.

*SevgiliKalbe İner,Orayı Isıtır…

Eğer orada bir yabancı olursa Aşk için orası bir mahrem değildir.Oraya gelse de yerleşemez…Orada kalamaz..

Çünkü masumdur,tertemiz bir duygudur.İhanet,Güven Eksikliği,Yalan ona çok yabancıdır.

*AŞK sevgiliden başkasına Malik değildir….

Ait olur ve sahip olmayı ister.Vuslat gününü tam masumiyetiyle bekler. Yusuf’u Mısır’a sultan eden şey Mahrumiyeti,Mahcubiyeti,Masumiyeti Değil miydi?

*Gönül Kapısı Han Değil,Saray’dır…

Herkese açılmayacak kadar da kutsaldır.Çünkü içinde AŞK gibi kutsal bir duygu saklıdır.Aşkı şehvet zannedenler oradan oraya savrulan,huzursuzluk ve mutsuzluk denizinde boğulanlardır. Onlar kalplerini ve bedenlerini bir harabeye çevirmişlerdir.

Oysa sevgili kalbe öyle süzülecek,öyle yer edecek ki;gözlerin başkasına kaymayacak,ellerin başka eli tutmayacak.Aslında gerçek Mutluluk ve Malikiyet budur işte.Sevgilini oraya buraya savrularak değil,mahrum olduğun gün bekle! Yoksa Vuslat sana haram olur..

*AŞK’ın Değerini Bilenler,Gönül Sarayını Nura Çevirenlerdir. Aşk masumiyetin,şehvet anlamsızlığın adıdır.

*Yüreğe paşalar,prensesler gibi gelmen değil,orada aynı şekilde kalabilmendir aslolan.. Aşk anlamak hissetmektir.

*AŞK ASLINDA İKİ KİŞİLİK CENNETTİR…

*Cennetin adı özleyenlerin vuslatıdır.Aşk Allah’a giden yolun haritasıdır.

*Mecnun Leyla’ya vuruldu,gerçek aşkı buldu.Yaratılışın özünü ve insanın fani benliğinden yükselişini Aşkta bulan Hz Mevlana,Aşk’sız geçen ömrü saymaz.Mecazi aşkı yaşamayan Manevi aşkın lezzetinden yeterince nasibini alamaz.Ne Mecazi ne Hakiki Aşk’tan nasibi olmayan insanlara Hz Mevlana sert bir dille çatar..

İnsan Allah’a yalnız aklıyla ulaşabileceğini düşünürse büyük bir yanılgı içine düşer.Bu düşünce insanı yarı yolda bırakır.İnsanla Allah arası bir deniz mesafesi ise ”Akıl bu denizde bir yüzücü,Aşk ise bir gemidir.” Yüzerken yorulabilir,hatta boğulma tehlikesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz.Ancak gemiye binerseniz hedefinize daha kolay ulaşabilirsiniz.Aşk insanın yaratıcısıyla olan ilişkisini şekillendiren en önemli kavramlardan biridir ve Allah ile kulu arasında sonu birliğe ulaşan bir bağ kurar.Bir çok düşünür ve Tasavvuf ehli Aşkı kainatın yaratılış sebebi olarak görür ve Aşkı düşünce sistemlerinde merkez noktasına alır.

*AŞK  Alemin Var Olma Sebebidir..

Zira Aşk, varlık sebebinin temeli ve özüdür. ”Sen Olmasaydın Bu Kainatı Yaratmazdım”  kutsi hadisiyle varlık alemlerinin yaratılmasındaki yegane maksadın, Cenabı Hakkın Hz Peygambere Duyduğu Aşk olduğu belirtisidir.

İşte Aşk bu kadar kutsaldır ki; Kiri,Pası,İhaneti,Güvensizliği kabul etmez,öyle bir Kalbe yerleşemez..Maalesef günümüzde Aşk’lar,Sevgiler ayağa düşmüş,şehveti aşk sananlar ile kirlenmiştir böylesine kutsal olan bu duygu..

*Ait Ol ki,Sahip Olasın,

*Güneş Ol ki, Soğukta Üşütmeyesin.

*Şemsiye Ol ki, Yağmurda Islatmayasın.

*Sadık Ol ki, AŞK’ın Vuslatına Eresin.

*Yusuf Ol ki,Mısır’a Sultan Olasın.

*Kerem Ol ki, Aslı’ya,Mecnun Ol ki, Leyla’ya Kavuşasın..

* İşte AŞK’ın Özü…

 

 

Ayşe Aslı TUFAN

Etiketler: » » » » »
Share
981 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • src eğitim kurumları -Biz kimiz?

  14 Ocak 2020 DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GENEL, GÜNDEM, KKTC- KIBRIS, KÜLTÜR SANAT, SON DAKİKA, YAZARLAR

  src eğitim kurumları kurucusu Ayşegül SARICA sorularımızı yanıtladı Biz Kimiz Çocuklarımızı büyük ve kalabalık yapılarda kaybolmadan, kişisel özelliklerini keşfederek, özgüveni yüksek bireyler olarak yetiştirip topluma kazandırmayı hedef edinmiş bir okuluz. Deneyimli kadromuzla, Milli Eğitim programlarına sadık kalarak, bir dizi uluslararası eğitim sistemini sentezleyerek bize özel oluşturduğumuz bir eğitim programı uyguluyoruz. Eğitim,hizmet ve sosyal etkinlik Kalitemizden asla ödün vermeden “Eğitim ve spor sevmekle başlar “sloganı...
 • Ender Gül Anaokulu Esenyurt’ta Bir Numara

  04 Ocak 2020 EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, KKTC- KIBRIS, SON DAKİKA, YAZARLAR

  İstanbul Esenyurt’ta faaliyet gösteren Ender Gül Anaokulu verdiği eğitimle Esenyurtun bir numarası oldu Okul öncesi eğitimin amacı çocuklarda öğrenmeyi sevdirmek ,öğrenmeye karşı ilgi uyandırmak ve çocukta olan yeteneklerini ortaya çıkarmaktır. src eğitim kurumları bünyesinde yer alan Ender Gül Anaokulu kurucusu Ayşegül SARICA “Eğitim ve Spor sevmekle başlar…sözünü önemsiyoruz, SİZ DEĞERLİ VELİLER, ÇOCUĞUNUZUN YETENEKLERİ VE FARKLILIKLARINI KEŞFEDİP YÜKSEK KALİTEDE EĞİTİM ALMASI İÇİN DENEYİMLİ, UZMAN ÖĞRETMEN VE EĞİTMEN KADRO...
 • Yazar Erhan SARICA anaokulu çocuklarıyla buluştu

  15 Temmuz 2019 EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, SON DAKİKA, YAZARLAR

  İstanbul Esenyurt ta Yazar Erhan SARICA öğrencilerle buluştu. Özel Ender Gül Anaokulu yıl sonu etkinliği kapsamında düzenlenen törende konuşan Yazar Erhan SARICA "Eğitim ve spor sevmekle başlar "dedi. ...
 • Ender Gül Anaokulu Yeni Eğitim Yılına Hazır

  15 Temmuz 2019 DÜNYA, EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, KKTC- KIBRIS, SON DAKİKA, YAZARLAR

  Esenyurt ta faaliyet gösteren Ender Gül Anaokulu Kurucusu Ayşegül SARICA yeni eğitim öğretim yılına hazırlanıyoruz dedi. İstanbul Esenyurt Çınar mahallesi Fiyaka Esenşehir sitesinde sekiz yıldır faaliyet gösteren kurum başarılı çizgisiyle kendinden söz ettiriyor. 2019-2020 eğitim öğretim yılı için kayıtlar devam ediyor,bizde hazırlıkları bitirmek üzereyiz. src haber ...