• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

ASTRONOMİ VE UZAY BİLİMLERİNDE İMAM HATİP ATAĞI

ASTRONOMİ VE UZAY BİLİMLERİNDE İMAM HATİP ATAĞI

İstanbul Küçükçekmece ilçesinde yer alan Şehit Mehmet Güder Anadolu İmam Hatip Lisesi Türkiye geleli lise ve dengi okullar arasında donanım olarak en güçlü Astronomi ve Uzay Bilimleri laboratuvarlarından birinin yapımına imza attı. Okul müdürü Beklan Emre Özdemir 15 Temmuz süreci ile kamuya devredilen ve çok iddialı bir okul haline dönüşen Şehit Mehmet Güder Anadolu İmam Hatip Lisesinin kurulduğu günden itibaren Astronomi ve Uzay Bilimleri alanında ciddi çalışmalar yapmak üzere alt yapı yatırımı yaptıklarını ifade etti. Ayrıca Özdemir, Fen ve Sosyal bilimler programı uygulayan imam hatip lisesi olduklarını, bundan sonraki süreçte de bu ve benzeri çalışmalar yaparak ülkemizde öncü okullardan biri haline gelmek istediklerini belirttiler.

Astronomi ve Uzay Bilimleri laboratuvarının açılışı Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç.Dr.Yusuf Tekin, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza ALTUNEL, Küçükçekmece Kaymakamı Harun KAYA, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcımız M.Besim MÜFTÜOĞLU, Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal YILMAZ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Okul Müdürlerinin katılımı ile gerçekleşmiştir.

Açılışta Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç.Dr.Yusuf Tekin Milli Eğitim Bakanlığının Astronomi ve Uzay Bilimleri alanında ciddi çalışmalarının olduğu, bu bağlamda bu tarz çalışmalara değer verdiklerini ifade ettiler.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ ise İmam hatiplerin bu tarz çalışmalar yaparak eğitim öğretime vizyon kattığını ifade ettiler.

Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz ilçemizde bu ve benzeri projeleri desteklediklerini ve ilçemizi İstanbul’un eğitim üssü haline getirmeyi hedeflediklerini belirttiler.

Açılış sonrası öğrenciler ile beraber çeşitli etkinlikler yapıldı. Astronomi ve Uzay Bilimleri laboratuvarı faaliyetlerine başlamış bulundu.

Okulda görüşlerini sorduğumuz öğretmenlerden bazıları duygularını şöyle anlattı;Büyük Projelerin adamı Mahmut Turan EKTİREN in öncülüğünde okulumuza astronomi ve Uzay Bilimleri sınıfının açılışını yapmış bulunmaktayız. Açılılımıza gelen MEB müsteşarı Sayın Yusuf Tekin’e teşekkür ederiz.

İnşallah bu sınıf ile öğrencilerimiz Türkiye çapında ortaokul ve lise düzeyinde araştırma projelerine imza atarak astronomi ve Uzay bilimine büyük katkılar sağlacaklar.Belkide bu sınıftan ileride nice astronotlar çıkar

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
1084 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?