• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

AYŞE’NİN YGS/LYS KAHRAMANI – MUSTAFA KILINÇ

AYŞENİN YGS/LYS KAHRAMANI

Ayşe 18 yaşında YGS/LYS sınavlarına hazırlanan bir öğrenci. Bütün öğrencilik hayatında “sınavlardan korkmuş, heyecanlanmış, dikkatini toplayamamış, kendini hep yetersiz ve değersiz hissetmiş.” Okul arkadaşları kendisini fark etmesin diye herkese evet demek zorunda kalmış, hayalleri ve umutları olmayan bir kız Ayşe.

Onunla ilk NLPDAP merkezinde tanıştığımızda bana;

Benim 11 yıllık geçmişimi değiştirebilir misiniz? Bugüne kadar ailem beni çok çeşitli doktor ve uzmanlara götürdü. Ama sonuç hiç değişmedi. Ben yine aynı korkan, utanan, kendine güvenmeyen bir Ayşe olarak kaldım.

Peki siz tüm bunlara rağmen benim sorunlarımı çözebilecek misiniz? Bunu gerçekten yapabilir misiniz? diye sordu.

Bende kendisine elbette senin mevcut tüm sorunlarını çözebilecek yeterliliğe sahibim dedim. Başlangıçta bu cevabıma inanmamış bile olsa kabul etti ve Ayşe’nin değişim yolculuğu başladı.

Ayşe’nin okul ve dershane programı sonrasında “NLPDAP” merkezine geldi. İnançsız olması daha önceki başarısız deneyimleri hayallerini ve umudunu kırmıştı. Ancak benim için danışanlarımın inançsız ve şüpheli olmalarının bir önemi yoktur.

Ayşe’ye bu değişim yolculuğunda “heyecan, kaygı, korku, özgüven sorunları, vb.” gibi tüm eski davranış kalıplarını değiştirme gücüne sahip olduğumu tekrarladım. Bana baktı ve sadece güldü. Gülmesiyle bile bana adeta meydan okuyordu….

Ayşe’nin o meydan okuyan tavır ve gülüşleri arasında ilk oturumumuza başladık. Söz Ayşe’nin bilinçli zihninden bilinçaltı zihnine geçmişti ve bilinçaltında değişim çok hızlı gerçekleşiyordu. İlk oturum sonrasında Ayşe adeta şoktaydı. Eski heyecanlı, korkak Ayşe gitmiş, yerine sakin ve kendinden emin olan bir Ayşe gelmişti. Ayşe inanamıyorum bu bir “MUCİZE” diye söyleniyordu. Mucize NLPDAP değişimleri belli aralıklarla devam etti ve Ayşe son oturuma geldiğinde artık tamamen yeni ve bambaşka bir Ayşe olmuştu.

Ayşe bana şöyle dedi: Mustafa Hocam; başlangıçta inanmayarak direnç göstererek başladığım bu yolculukta benim 11 yıllık geçmişimi tamamen değiştirdiniz. Benim, “sakin, güvenli, başarılı, tutku dolu, hayalleri ve umutları olan “ biri haline getirdiniz. Tüm bunları bana rağmen yaptınız.

Biliyorum ki; benim gibi binlerce Ayşeler Fatmalar Ahmetler…. var. Kendileriyle mutsuz ve başarısız. Ben eski Ayşe’den ve sorunlarından çok çekmiştim. Ama onlar çekmesin. Benim gibi kurtuluş mücadelesi versinler. NLPDAP Mustafa Kılınç ile mazeretler yerine başarının hazzını yaşasınlar.

NLPDAP ailesine ve hocama sonsuz teşekkürler..

Ben bir mucizeye şahit oldum ve kurtuldum. Sizde kurtulun….

MUSTAFA KILINÇ

 

Etiketler: » » » »
Share
707 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI