• src nakliyat
 • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
 • SRC SİGORTA

logo

AYŞE’NİN YGS/LYS KAHRAMANI – MUSTAFA KILINÇ

AYŞENİN YGS/LYS KAHRAMANI

Ayşe 18 yaşında YGS/LYS sınavlarına hazırlanan bir öğrenci. Bütün öğrencilik hayatında “sınavlardan korkmuş, heyecanlanmış, dikkatini toplayamamış, kendini hep yetersiz ve değersiz hissetmiş.” Okul arkadaşları kendisini fark etmesin diye herkese evet demek zorunda kalmış, hayalleri ve umutları olmayan bir kız Ayşe.

Onunla ilk NLPDAP merkezinde tanıştığımızda bana;

Benim 11 yıllık geçmişimi değiştirebilir misiniz? Bugüne kadar ailem beni çok çeşitli doktor ve uzmanlara götürdü. Ama sonuç hiç değişmedi. Ben yine aynı korkan, utanan, kendine güvenmeyen bir Ayşe olarak kaldım.

Peki siz tüm bunlara rağmen benim sorunlarımı çözebilecek misiniz? Bunu gerçekten yapabilir misiniz? diye sordu.

Bende kendisine elbette senin mevcut tüm sorunlarını çözebilecek yeterliliğe sahibim dedim. Başlangıçta bu cevabıma inanmamış bile olsa kabul etti ve Ayşe’nin değişim yolculuğu başladı.

Ayşe’nin okul ve dershane programı sonrasında “NLPDAP” merkezine geldi. İnançsız olması daha önceki başarısız deneyimleri hayallerini ve umudunu kırmıştı. Ancak benim için danışanlarımın inançsız ve şüpheli olmalarının bir önemi yoktur.

Ayşe’ye bu değişim yolculuğunda “heyecan, kaygı, korku, özgüven sorunları, vb.” gibi tüm eski davranış kalıplarını değiştirme gücüne sahip olduğumu tekrarladım. Bana baktı ve sadece güldü. Gülmesiyle bile bana adeta meydan okuyordu….

Ayşe’nin o meydan okuyan tavır ve gülüşleri arasında ilk oturumumuza başladık. Söz Ayşe’nin bilinçli zihninden bilinçaltı zihnine geçmişti ve bilinçaltında değişim çok hızlı gerçekleşiyordu. İlk oturum sonrasında Ayşe adeta şoktaydı. Eski heyecanlı, korkak Ayşe gitmiş, yerine sakin ve kendinden emin olan bir Ayşe gelmişti. Ayşe inanamıyorum bu bir “MUCİZE” diye söyleniyordu. Mucize NLPDAP değişimleri belli aralıklarla devam etti ve Ayşe son oturuma geldiğinde artık tamamen yeni ve bambaşka bir Ayşe olmuştu.

Ayşe bana şöyle dedi: Mustafa Hocam; başlangıçta inanmayarak direnç göstererek başladığım bu yolculukta benim 11 yıllık geçmişimi tamamen değiştirdiniz. Benim, “sakin, güvenli, başarılı, tutku dolu, hayalleri ve umutları olan “ biri haline getirdiniz. Tüm bunları bana rağmen yaptınız.

Biliyorum ki; benim gibi binlerce Ayşeler Fatmalar Ahmetler…. var. Kendileriyle mutsuz ve başarısız. Ben eski Ayşe’den ve sorunlarından çok çekmiştim. Ama onlar çekmesin. Benim gibi kurtuluş mücadelesi versinler. NLPDAP Mustafa Kılınç ile mazeretler yerine başarının hazzını yaşasınlar.

NLPDAP ailesine ve hocama sonsuz teşekkürler..

Ben bir mucizeye şahit oldum ve kurtuldum. Sizde kurtulun….

MUSTAFA KILINÇ

 

Etiketler: » » » »
Share
692 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İMAMOĞLU’nun KKTC’de İşi ne?

  11 Mayıs 2019 DÜNYA, GENEL, GÜNDEM, KKTC- KIBRIS, SON DAKİKA, YAZARLAR

  İstanbul Belediye Başkanlığı seçimlerine şaibe bulaştıran mazbata öncesi daha aday statüsündeyken Anıtkabir'e gidip Anıtkabir defterine makam ihlali yaparak ,suç işleyip İstanbul Büyükşehir belediye başkanı diye imza atan toplumu karıştıran İMAMOĞLU'nun KKTC'de İşi ne? Şimdiki hedefi ne makaryos heykelini niçin diktiğinimi anlatacak .yoksa hangi projenin kaçıncı evresinde ? Rauf Denktaş ın mezarını Ziyaret etti. Sibel ŞEN src haber KKTC...
 • Mobbing Bir Hastalıktır

  11 Nisan 2019 EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, YAZARLAR

  Mobbing Bir Hastalıktır Mobbing iş yerinde çalışma hayatında çalışanlara uygulanan baskı,yıldırma eylemidir. Bezdiride dediğimiz bu olay bir hastalıktır, Sistematik bir şekilde uygulanmaktadır Eğitimci yazar Erhan SARICA...
 • BEN YALNIZIM,BEN YALNIZIM,YALNIZIM

  11 Nisan 2019 EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, SON DAKİKA, YAZARLAR

  BEN YALNIZIM,BEN YALNIZIM,YALNIZIM… Çalışma ortamında mobbing üst düzey yöneticilere bağlı olarak dahada karmaşık bir hal alabilir.Ve yine üst düzey yöneticinin beceriksizliği mobbingin şiddetinin artmasınada olanak sağlar.    Mobbing uygulayıcısı kendisi için uygun bir ortam bulmuştur artık.Bu durumun tadını çıkarmaya başlar. Mobbing mağduru ise bu durumda çaresiz kalmıştır.İçinde bulunduğu durumu üst düzey yöneticilere anlatmakta ve ispatlamakta çaresiz kalacaktır.Velev ki onlarda mağduru suçlayacak ve bu süreci olumsuz yönde etkileyecekle...
 • Üç Yanlış Bir Doğruyu Götürmüyor

  10 Nisan 2019 EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, YAZARLAR

  Üç Yanlış Bir Doğruyu Götürmüyor. Mehmet Nuri KAYNAR Aldığımız temel eğitimde, daha küçük yaşlardan itibaren bilinçaltımıza hata yapma korkusu yerleşmiştir. Başarılı olmanın hata yapmamak olduğu öğretilmiştir. Formül basittir: “Hata yapma, ezberle, ama sana sorulduğunda mutlaka doğru cevabı söyle. Bilmiyorsan sus. Unutma üç yanlış bir doğruyu götürür.” Sadece okul yıllarında değil, yetişkinler olarak gündelik hayatta da bu böyle değil mi? Soru sorulup görüş istendiğinde katılımın az olması çoğu zaman bundandır. Birçok insan hata yapma ko...