• Ender Gül Anaokulu
  • nartanem anaokulu
  • eso erhan sarıca okulları

logo

Hakim Annesinin Alacağı Cezayı Kızına Bıraktı

Hakim Annesinin Alacağı Cezayı Kızına Bıraktı – Küçük Kız Bakın Ne Cevap Verdi

Ayın sonunu zor getiriyorsanız ve bakmanız gereken çocuklarınız da varsa park cezaları canınızı yakabiliyor.

Düşünün ki bir akrabanızı ziyarete gidiyorsunuz. Komşuların bir araya gelip sohbet ettiklerini görüyorsunuz ve hemen uğrayıp gideceğinizden dolayı aracınızı kenara bir yere park ediyorsunuz. Döndüğünüzde ise aracınızın sileceklerine asılmış cezayı görüp şoka uğruyorsunuz.

Rhode Island’ın Providence şehrinde yaşayan annenin başına da böyle bir şey geldi ve 100 dolar park cezası aldı. Riski göze alıp mahkemeye gitti. Eğer haksız bulunursa cezanın üç katını ödeyecekti. Hakim ise annesinin cezasına karar vermesi için annenin küçük kızına bıraktı her şeyi.

İki çocuk annesi kadın kuzeninin evine beş dakikalığına uğrayıp bir şey aldı. Komşular bahçede parti düzenlediğinden park edecek yer bulamadı ve kaldırıma park etti. Döndüğünde ise partiden çok ses geldiğini söyleyip partiyi sonlandırmaya gelen polislerin kendisine aynı zamanda park cezası yazdığını gördü.

Park cezası tam 100 dolardı.

Annenin üzerinde nakit olmadığından cezayı ödeyemedi. Bu eyaletteki kanunlara göre de park cezasını derhal ödememeniz halinde mahkemeye çıkmanız gerekiyordu.

Anne mahkemeye çıkarıldı. Hâkim tanık olarak altı yaşındaki Janice’i çağırdı. Hemen ona sorular sormaya başladı. Annesinin neden ceza aldığını açıkladı. Annesinin cezasına kızının karar vermesini istedi. Annenin alabileceği dört farklı ceza vardı.

1- 300 dolarlık para cezası ödemek.

2-100 dolarlık cezanın ilk taksidini mdemek.

3- Park cezasını yarıya düşürüp 50 dolar ödemek.

4- Bir kereliğine anneyi affetmek ve hiçbir şey ödetmemek.

Hakim, küçük kıza bu seçenekleri sunduğunda Janice hazırlıksız yakalanmıştı.

Janice çok gergindi ve vereceği cevap konusunda da emin değildi. Hâkim, küçük kıza kahvaltıda ne yediğini sordu. 6 yaşındaki kız da hiçbir şey yemediğini söyledi. Hâkim işte o zaman karara vardı.

Hâkim, “Bir anlaşma yapalım. Annen para cezası ödemesin ama buradan çıktığınızda sana güzel bir kahvaltı yaptırsın. Kabul mü?” diye sordu.

Hâkim, kadını suçsuz buldu ve para cezasını ödememesine karar verdi.

Hâkim, büyüklük göstererek harika bir karara imza atmış oldu. Sizde Katılıyorsanız paylaşın.bu harika insanlık dersini herkes öğrensin

 

Etiketler: » » » » » » » »
Share
948 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?