• Ender Gül Anaokulu
  • nartanem anaokulu
  • eso erhan sarıca okulları

logo

Bağımlılıkla Mücadelede Dikkatli Olun

Malum Bağımlılıklarla Mücadele yeni bir iş alanı oldu ve eğitim semineri adı altında önüne gelen herkes ” bağımlılık danışmanı, uzman, emekli memur, psikodramatist, exiuser (eski bağımlı) ” vs vs adlarla bir yerlerde boy göstermeye başladı.
Bunlar her yerde telefon numaralarını dağıtıyorlar ve kendilerini bir kurtarıcı, yol gösterici gibi tanıtıyorlar. Bu şekilde kendilerini arayan bağımlı ve bağımlı yakınlarını değişik yerlere yönlendirerek tedavi yapıyoruz diye dolandırıyorlar. İnsanların umutlarına gem vuruyorlar, tüketiyorlar resmen.
Düşünün hele adam bağımlıya
”boynunu lavanta yağıyla ovacaksın, terleteceksin ve bu işi bitireceksin” diyor.
Veya falan adrese gideceksin, beyin dalgalarını yok edecekler ve madde isteyen kısmını silecekler diyor.
Veya psikodrama oynayarak maddeyi bıraktıracağım diyor.
Ve daha birçok şekilde insanları kandırarak dolandırıyorlar.
OYSA TEK YAPILMASI GEREKEN
Devletin hastanelerinden, Psikiyatrist doktorlarından ve yine devletin psikologlarından başkasına sakın ola kimse gitmesin ve kimseye 5 kuruş para vermesin.
Ve böyle tiplerle önleyici seminerler bile yapılması sakıncalıdır.
Neden ? diyeceksiniz şimdi.
Toplumda neredeyse herkesin tanıdığı bir bağımlı veya bağımlı yakını var. Bu seminer ve toplantılardan sonra dağıtılan telefonlarla aranmalar oluyor ve tabii dolandırma işlemi başlıyor. Artık kim ne götürebilirse…..
BAĞDER OLARAK BİZ OKUL ÇALIŞMALARIMIZDA KESİNLİKLE UZMAN PSİKİYATRİST HEKİMLERLE SUNUM YAPIYORUZ. DİĞER ALANLARDA DA MUTLAKA BİR HEKİM YARDIMI ALIYORUZ… BİZDE BAŞKA TÜRLÜ TİPLERE KAPI KAPALI… YANIMIZA YANAŞANLARIN KÖTÜ NİYETLİLERİNİ DE GÖRDÜĞÜMÜZDE HEMEN UZAKLAŞTIRIYORUZ…

İyi niyetle, vatan ve millet sevdasıyla çalışan arkadaşlara her zaman saygım ve sevgim olacaktır..

Öztürk Karahan

BAĞDER Genel Başkanı

Etiketler: » » » »
Share
556 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?