• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

BAHÇELİEVLER BÜLENT ECEVİT ORTAOKULU GÜREŞTE İSTANBUL ŞAMPİYONU OLDU

BÜLENT ECEVİT ORTAOKULU GÜREŞTE İSTANBUL ŞAMPİYONU OLDU

Bağcılar Olimpik Spor Salonu’nda, 09-10 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen okullar arası güreş müsabakalarında öğrenciler birbiriyle kıyasıya güreşti. Bahçelievler ilçesinin son yıllardaki başarılı çalışmaları ile adından söz ettiren okullarından biri olan Bülent Ecevit Ortaokulu öğrencisi Baran Mahmut YILDIZ 75 Kilo da il 1.si oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı protokolü ile yürütülen, Bağcılar Olimpik Spor Salonu’nda 09-10 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen Okullar arası Güreş İl Şampiyonasında 75 Kilo da 5-C sınıfı öğrencimiz Baran Mahmut YILDIZ kendi kilosunda il 1.si oldu.  38 kilo da 5-I sınıfı öğrencimiz Kadir MEYVECİ İstanbul 3.sü, 35 kilo da 5-C sınıfı Yusuf BAHÇE il 5.si olmuştur.

Ödül törenine katılan Bülent Ecevit ortaokulu Müdürü Mehmet Nuri KAYNAR: “Okulumuzda yürütülen çalışmalar da çocuklarımızın akademik yönden kendilerini geliştirmesinin yanı sıra Spor ve sanat gibi çalışmalarla da meşgul olarak akademik gelişimlerini desteklemesini önemsiyoruz. Öğrencilerimizin çok yönlü gelişimleri onları gelecekte emsallerine göre daha avantajlı hale getireceğine inanıyoruz. Çocuklarımızın hazırlık antrenmanlarında ve karşılaşmalarda yaşadıkları deneyimlerini gözlemleyen bir eğitimci olarak sınıf ortamı dışındaki alanında mutlaka eğitim sürecinde aktif öğrenme alanı olarak değerlendirmesinin gerekliliğine inanıyorum.  İki gündür bu salonda yaşanılan sahneleri görmenizi isterdim. Mücadele azmi, stresle başa çıkmayı burada yaşayarak öğreniyorlar. Müsabakalarda ödül alsın almasın katılan sporcularımızı ve onlara rehberlik eden antrenörlerini tebrik ediyorum. Güzel bir iş yapıyorlar. Bura da olmak, okullarını temsil etmeleri, emekleri takdire şayandır. Okul olarak bu müsabakalarda da güzel sonuçlar aldık. Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz çalışmalarının karşılığını aldılar. Hem öğrencilerimiz hem de beden eğitimi öğretmenimiz Yüksel GEYİK beyi özverili çalışmaları nedeniyle kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.” Şeklinde konuştu. Heyecanlı dakikaların yaşandığı turnuvaya katılan öğrencilerimizi bizde tebrik ediyoruz.

Etiketler: » » » »
Share
1440 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?
#

BAHÇELİEVLER BÜLENT ECEVİT ORTAOKULU GÜREŞTE İSTANBUL ŞAMPİYONU OLDU” için 1 yorum

  1. baran yldz : diyor ki:

    sampıon olan bulent eceıt gures takımını tebrık ederve basarılarını deemını dılerım bu arada bende takımdayım 75 kg’de istanbul 1. oldum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI