• Ender Gül Anaokulu
  • nartanem anaokulu
  • eso erhan sarıca okulları

logo

Bahçelievler Bülent Ecevit Ortaokulu’ndan “Gerçeğin Şiiri Fotoğraf; Hayalin Fotoğrafı Şiir” Sergisi

Bülent Ecevit Ortaokulu’ndan

“Gerçeğin Şiiri Fotoğraf;

Hayalin Fotoğrafı Şiir” Sergisi

Fotoğraf, gerçeğin şiirini yazmak; şiir ise hayalin fotoğrafını çekmektir. Fotoğrafla şiiri bütünleştirmek; şiiri gerçeğe, fotoğrafı ise hayale yaklaştırmaktır. Bu düşüncelerden yola çıkılarak hazırlanan “Gerçeğin Şiiri Fotoğraf; Hayalin Fotoğrafı Şiir” adlı sergi, fotoğrafla şiiri buluşturan sanatsal bir etkinlik olmuştur. 29.11.2016 tarihinde Bülent Ecevit Ortaokulu’nda düzenlenen sergide, Matematik Öğretmeni Ramazan FENER’in çektiği fotoğraflar, Türkçe Öğretmenleri Nigar GÖK ve Müjde IŞILDAK’ın seçtiği dizelerle zenginleştirilmiştir. Bu fotoğraf ve şiir bütünlüğü ile genç nesillere şiir sevgisi ve fotoğraf merakı aşılanması amaçlanmıştır.

Yoğun bir emeğin ve ekip çalışmasının ürünü olan sergi çalışmalarında, seçilen iki ayrı fotoğrafla ilgili hem öğrenciler hem de öğretmen arasında fotoğraftan hareketle şiir yazma yarışması düzenlenmiştir. Otuz Öğrenci ve dokuz öğretmenin katıldığı yarışmada Öğretmenler kategorisinde Türkçe Öğretmeni Uğur ÖZTÜRK “Çaresizliğim” adlı şiiri ile Öğrenci kategorisinde Gülcenaz ARSLAN “Umuda Yolculuk” adlı şiiri ile dereceye girerek öğrenci ve öğretmen ödüllendirilmiştir. Bu şiirlerin tamamı toplanarak kitap olarak kalıcı bir eser haline getirilecektir.

Sergi kapsamında, sergide yer alan fotoğrafların ve şiir dizelerinin olduğu bir katalog hazırlanmış ve sergiyi gezen misafirlere dağıtılmıştır. Beş gün boyunca açık olan sergi, okulda bir sanat iklimi oluşturmuş ve okul dışından ve okul içinden ziyaretlerle yoğun ilgiyle

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1443 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?