• Ender Gül Anaokulu
  • nartanem anaokulu
  • eso erhan sarıca okulları

logo

Başbakan Kıbrıs’daydı

    Başbakan Yıldırım, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği KKTC’de Başbakan Hüseyin Özgürgün tarafından resmi törenle karşılandı.

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali YILDIRIM Kıbrıs’ı ziyaret etti.”Kalıcı çözüm, yönetimde Kıbrıs Türkü’nün eşit ve adil temsilini sağlayıp can ve mal güvenliğini garanti altına alacak bir çözüm olmalıdır.” dedi.

Başbakan Yıldırım, Lefkoşa’da Kuzey Kıbrıslı vatandaşlarımıza hitap etti.

Başbakan Yıldırım, KKTC Başbakanı Hüseyin Özgürgün ile de görüştü.Başbakan Yıldırım, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber ile görüştü.Başbakan Yıldırım, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile ortak basın toplantısı düzenledi.Başbakan Yıldırım ve KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ikili ve heyetler arası görüşmelerde bulundu.

“Kuzey Kıbrıs’ın siyasi,ekonomik menfaatlerini korumaya ve güvenlik kaygılarını gidermeye yönelik her türlü teminatın garantörü Türkiye’dir”

“Türkiye güçlendikçe KKTC daha da güçlenecek. Türkiye olarak KKTC’de adaletin, huzurun ve barışın güvencesi olmaya devam edeceğiz.”

“Kıbrıs’ta kalıcı bir çözüme yönelik son müzakerelerde KKTC tarafının yapıcı tutumunu bütün dünya görmüş ve hayranlıkla izlemiştir.”

Etiketler: » » » »
Share
770 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?