• Ender Gül Anaokulu
  • src eğitm kurumları

logo

04 Şubat 2019

Başkan Cuma Yiğit Güven Tazeledi

Başkan Cuma Yiğit Güven Tazeledi

ABDULLAH YİĞİT-GAZİANTEP
Gaziantep Şehitkâmil ilçesinde bir özel düğün salonunda Şehitkâmil Ziraat Odası Genel Kurulu yapıldı.
Şehitkâmil Ziraat Odası Genel Kurulunda Divan Başkanı Gaziantep Ziraat Mühendisler odası başkan Yardımcısı Mehmet Yaşar ve üyelerden oluşan divan kurulu delegelerin çoğunluğu ile seçildiler.
Divan Başkanı Mehmet Yaşar `ın Açılış Konuşması ile başlayan seçim, istiklal Marşı Saygı duruşu ile Faaliyetler, mali raporun okunması ile iki adayın konuşması ile seçim başladı.

Şehitkâmil Ziraat Odası Başkanı Cuma Yiğit, Bu bir demokrasi yarışıdır kim kazanırsa kazansın çiftçi kazansın. biz üretiyoruz ülke kalkınıyor bizler çiftçiler olarak her zaman üretmeye, ekmeye, ülkenin en iyi yere gelmesi için çalışıyoruz. 8 yıllık ziraat odası başkanlığımda çiftçilerimize kapımızı açtık. Çiftçilerimiz çayını içerken işlemleri yapılıyor ve yapmaya devam edeceğiz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatır. bize oy veren ve vermeyen delege yine bizim çiftçimizdir kazanan çiftçiler olsun kazanan demokrasi olsun. dedi.
Kongreye Katılanlar İse Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Latif Karadağ, Yavuzeli Ziraat Odası Başkanı Bekir Sakar, Avrupa Gazeteciler Derneği Gaziantep İl Temsilcisi Vatanhaberleri Haber Müdürü Gazeteci Abdullah Yiğit, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı İbrahim Yılmaz, Gaziantep Elektrikçiler Esnaf Odası Başkanı Sadık Keş, Gaziantep İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Nebi Koca, Ziraat Mühendisleri Gaziantep Yönetim kurulu Üyesi Mehmet Yaşar, Şehitkâmil Sert Çekirdekli Üreticiler Birliği Başkanı Enver Yıldız, Çok sayıda Stk Temsilcileri, Muhtarlar, Delegeler ve çiftçiler katıldı.
Kongrede Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Tarafından Çiftçilere verilen destekler ile ilgili slayt gösterisi yapıldı .
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise Öncelikle Her İki Başkan Adayına Başarılar dilerim. Kazanan demokrasi olsun diyerek konuşmasına devam etti. Başkan Şahin ,bizler Gaziantep büyükşehir belediyesi olarak her zaman çiftçilerimiz için ne gerekiyorsa desteklerimiz devam edecektir .Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan `ın yolunda giden belediye başkanları olarak her zaman vatandaşlarımızın ve çiftçilerimizin yanında olmuşuzdur .olmayada devam edeceğiz .dedi.

Şehitkâmil Ziraat Odası Genel Kurulunda Mevcut Ziraat Odası Başkanı Cuma Yiğit ve Mehmet Çoban iki adayın yarıştığı ziraat odası seçiminde Şehitkâmil Ziraat Odası Başkanı Cuma Yiğit 88 oy alarak yeniden ziraat odası başkanı oldu.
143 delegenin oy kullandığı seçimde Mehmet Çoban 53, Cuma Yiğit 88 oy aldı.
Kadın Delegeler oy kullandı.
Kongre sonuçları açıklandıktan sonra bir teşekkür konuşması yapan Şehitkâmil Ziraat Odası Başkanı Cuma Yiğit, Yeniden beni bu göreve getirdiğiniz için tek tek delegelerime teşekkür ediyorum .maddi ve manevi destekleri her zaman çiftçinin yanında olanlarada teşekkür ediyorum. .her zaman olduğu gibi Şehitkâmil ziraat odası başkanlık makam odam 8 yıldır çiftçilerimize açık kapım açık olarak devam edecek ziraat odası çiftçinin odasıdır. 24 saat 365 gün telefonum şehitkamil ilçemizin tüm çiftçilerimize açıktır onların sorunu benim sorunumdur. Çiftçimizi en iyi yere getirmek için çalışmalarımız ve projelerimiz devam edecektir dedi.
Kongre sonrası Başkan Cuma Yiğit `in yeniden kazanması ile sevenleri tek tek hatıra fotoğrafı çekerek başkan yiğit `i tebrik ettiler .

ŞEHİTKÂMİL ZİRAAT ODASI YÖNETİM KURULU ÜYELERİ:
Başkan Cuma Yiğit
Asil Üyeler: Halil Terlemez, Mehmet Horuz, Ali Karaoğlan, Ali Gezgin, Mustafa Özbay, Serdar Kılıç.
Yedek Üyeler ise: Metin Ok, Enver Oğuz, Arif Öztürk, Mehmet Kulluk, İsmail Aksoy, Hüseyin Üzümcü,Mustafa Diken .

Etiketler: » » » » » »
Share
293 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?