• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

Baykal: Sayın Cumhurbaşkanım maç daha bitmedi maç 2019’da bitecek

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’dan,  Erdoğan’a yanıt

Siyaset cephesinde sular bir türlü durulmuyor.Hatırlarsanız referandum sonrası YSK’nın açıklamasına ilk cevap CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan gelmiş, Kılıçdaroğlu  maç yaparken maçın ortasında oyun bozulmaz demişti. Bu günde CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’dan,  Erdoğan’a yanıt geldi. Baykal, CHP İstanbul İl Başkanlığı’nı ziyaretinde açıklamalarda referandum sonucu ile ilgili “Maç daha bitmedi, Maç 2019’da bitecek” dedi Baykal’ın Erdoğan’a verdiği bu yanıtla 2019’de yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimini işaret etti.Baykal  daha bu daha birinci devre maçın ikinci devresi var. Hesap 2019’da görülecek. 2019’da bitecek diyen Baykal referandum sonuçlarını , golü attık bitti diye bir şey yok” diye değerlendiren Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yanıt verdi. Baykal, “Maç daha bitmedi, bu ilk devresiydi esas maç 2019’da bitecek” dedi.

 Baykal : Sayın Cumhurbaşkanım diyor ki bu iş bitti .

Baykal Sayın Cumhurbaşkanım diyor ki bu iş bitti .Bu tablo maçın bittiği tablo değil. Gölü attık iş bitti diye bir şey yok .Şimdi bir tartışma var ofsaytsan gol atıldı iddiası var ama maç bitmez maç daha devam ediyor. Baykal hesap 2019’da görülecek Maç 2019’da bitecek” diye konuştu.

Baykal: Bu  bir son değil: Türkiye için çok önemli bir başlangıçtır.

Baykal sözlerine şöyle devam etti: Bu  referandum sonucu bir son değil, aslında Türkiye için çok önemli bir başlangıçtır. Her türlü gücün, yetkinin, devletin günlük siyaset dışında tutulması gereken olanakların seferber edilerek yürütüldüğü referandumun sonuçlarını doğru okumalıyız. Bu dayatmacı girişimi frenleme konusunda toplumumuzdaki bazı  kesimlerin yeter artık dercesine  böyle yüksek bir iradeyi sergilediği tarihi bir ana tanık olduk. Bu  gerçekten çok önemli bir adımdır. Ben ülkem ve partim adına bununla iftihar ediyorum.”

Baykal: burada yapılması gereken İlk iş bu tablonun doğru değerlendirilmesi

Referandum sonuçlarının doğru okunması gerektiğini söyleyen Baykal, burada yapılması “gereken İlk iş bu tablonun doğru değerlendirilmesi ve doğru  anlaşılmasıdır. Siyasette çıkan bu sonuç karşısında hepimizin refleksi bu tabloya sahip çıkmak,  ve doğru sonuçlar çıkarmaktır. Siyasetçi refleksi  de budur. Bizim içinde bulunduğumuz bu kritik ortamı çok iyi bir şekilde değerlendirerek çok soğukkanlı, olmamamız gerekirse kendimize karşı acımasız  ve kucaklayıcı bir yorum yapmamıza ihtiyaç var” dedi.

Dilek Soyak

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1188 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI