• Ender Gül Anaokulu
 • nartanem anaokulu
 • eso erhan sarıca okulları

logo

BEN YALNIZIM,BEN YALNIZIM,YALNIZIM

BEN YALNIZIM,BEN YALNIZIM,YALNIZIM…

Çalışma ortamında mobbing üst düzey yöneticilere bağlı olarak dahada karmaşık bir hal alabilir.Ve yine üst düzey yöneticinin beceriksizliği mobbingin şiddetinin artmasınada olanak sağlar.
   Mobbing uygulayıcısı kendisi için uygun bir ortam bulmuştur artık.Bu durumun tadını çıkarmaya başlar.
Mobbing mağduru ise bu durumda çaresiz kalmıştır.İçinde bulunduğu durumu üst düzey yöneticilere anlatmakta ve ispatlamakta çaresiz kalacaktır.Velev ki onlarda mağduru suçlayacak ve bu süreci olumsuz yönde etkileyeceklerdir.Bir nevi mobbing uygulayıcısının ekmeğine yağ değil kaymak sürmüş olacaklardır.Malesef dış devletlerde bu durum nadiren olsada bizim ülkemizde genelde böyle olmaktadır.

Artık mobbing uygulayıcısının işi çok daha kolaydır.Hatta olaydan zevk alan bir tipse bu durumdan çok keyif alacaktır.

Mağdur olayların verdiği üzüntüyle yaşamına devam etmek mecburiyetinde olacaktır.Mobbing uygulayıcısının verdiği zarar çevreninde olumsuz etkisiyle fazlalaşacaktır.Mobbing uygulayıcısının verdiği üzüntüye birde yöneticilerinin duyarsızlığı ve aman bananeciliği eklenecektir ki işte o zaman ‘’ben yalnızım,ben yalnızım,yalnızım…’’ türküsünü mırıldanmaya başlayacaksınızdır.

Keşke tüm kurumlarda,işletmelerde ki üst düzey yöneticiler mobbingle ilgili seminerlere katılsalar, konferanslara iştirak etseler.Yönetici olmadan önce hizmet içi seminerlerinde konuyla alakalı bilgilendirilseler,yine mobbingle ilgili en az bir kitap okusalar yönetimin kalitesi,iş yerinin huzuru ve hizmet kalitesi artmış olacaktır.

Hem  sürecin daha az zararla atlatılmasına ,hem mobbinge uğrayanın daha az etkilenmesine ,hemde kurumun bu durumdan daha az etkilenmesine ve daha az zarar görmesine katkı sağlayacaktır.

Ben dahada ilerisini düşünerek şunuda eklemek istiyorum.Üst düzey yöneticiler,kurum amirleri ve insan kaynakları yöneticileri bu konu hakkında bilgilendirilseler, seminer ve konferanslara katılsalarve en az bir kaynak kitap okusalar mobbing olayı başlamadan önlem alacaklardır.Ve yine şayet mobbing olayı başlamışsa dahi erken evrede müdahale edecekler ve çözüme kavuşturacaklardır.İş yerinde yaşanan mobbing ileri evrede isede mağdurun daha az zarar görmesine vesile olacaklardır.Mobbing uygulayıcısınında bu durumdandaha fazla keyif almasını engelleyeceklerdir.

 

Erhan SARICA 24 MART’14 Mağusa/KIBRIS

Etiketler: » » » » »
Share
112 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • src eğitim kurumları -Biz kimiz?

  14 Ocak 2020 DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GENEL, GÜNDEM, KKTC- KIBRIS, KÜLTÜR SANAT, SON DAKİKA, YAZARLAR

  src eğitim kurumları kurucusu Ayşegül SARICA sorularımızı yanıtladı Biz Kimiz Çocuklarımızı büyük ve kalabalık yapılarda kaybolmadan, kişisel özelliklerini keşfederek, özgüveni yüksek bireyler olarak yetiştirip topluma kazandırmayı hedef edinmiş bir okuluz. Deneyimli kadromuzla, Milli Eğitim programlarına sadık kalarak, bir dizi uluslararası eğitim sistemini sentezleyerek bize özel oluşturduğumuz bir eğitim programı uyguluyoruz. Eğitim,hizmet ve sosyal etkinlik Kalitemizden asla ödün vermeden “Eğitim ve spor sevmekle başlar “sloganı...
 • Ender Gül Anaokulu Esenyurt’ta Bir Numara

  04 Ocak 2020 EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, KKTC- KIBRIS, SON DAKİKA, YAZARLAR

  İstanbul Esenyurt’ta faaliyet gösteren Ender Gül Anaokulu verdiği eğitimle Esenyurtun bir numarası oldu Okul öncesi eğitimin amacı çocuklarda öğrenmeyi sevdirmek ,öğrenmeye karşı ilgi uyandırmak ve çocukta olan yeteneklerini ortaya çıkarmaktır. src eğitim kurumları bünyesinde yer alan Ender Gül Anaokulu kurucusu Ayşegül SARICA “Eğitim ve Spor sevmekle başlar…sözünü önemsiyoruz, SİZ DEĞERLİ VELİLER, ÇOCUĞUNUZUN YETENEKLERİ VE FARKLILIKLARINI KEŞFEDİP YÜKSEK KALİTEDE EĞİTİM ALMASI İÇİN DENEYİMLİ, UZMAN ÖĞRETMEN VE EĞİTMEN KADRO...
 • Yazar Erhan SARICA anaokulu çocuklarıyla buluştu

  15 Temmuz 2019 EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, SON DAKİKA, YAZARLAR

  İstanbul Esenyurt ta Yazar Erhan SARICA öğrencilerle buluştu. Özel Ender Gül Anaokulu yıl sonu etkinliği kapsamında düzenlenen törende konuşan Yazar Erhan SARICA "Eğitim ve spor sevmekle başlar "dedi. ...
 • Ender Gül Anaokulu Yeni Eğitim Yılına Hazır

  15 Temmuz 2019 DÜNYA, EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, KKTC- KIBRIS, SON DAKİKA, YAZARLAR

  Esenyurt ta faaliyet gösteren Ender Gül Anaokulu Kurucusu Ayşegül SARICA yeni eğitim öğretim yılına hazırlanıyoruz dedi. İstanbul Esenyurt Çınar mahallesi Fiyaka Esenşehir sitesinde sekiz yıldır faaliyet gösteren kurum başarılı çizgisiyle kendinden söz ettiriyor. 2019-2020 eğitim öğretim yılı için kayıtlar devam ediyor,bizde hazırlıkları bitirmek üzereyiz. src haber ...