• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

Benim İki Böbreğimin İkisi de Yok Babam Birini Verse Ne olurdu?

Babam Hayallerimi de Aldı Gitti

18 yaşında böbrek hastası bir evlat ölürse ölsün mezarlık alıyor  deyip, evi terk eden bir  baba. Yerimde siz  olsanız söze nereden başlardınız? Sevgili okurlarım..Kimden söz ettiğimi sanırım anladınız. Gamze kavaklı 3 yıldır böbrek hastalığı ile uğraşıyor. Tek isteği kurtulması yani evladının  hayata tutunması için  babasının böbreğini ona vermesi..Babanın bahanesi ise, kızına böbreğini verse çalışmazmış. Sanki çok çalışıyormuş gibi. Evin tüm yükü zaten annenin üstünde babanın zaten doğru dürüst çalıştığı bir işi olmadığı gibi, annenin eve geçindirmek için  çalışıp getirdiği ekmek parasını elinden  alıp, yiyor. Aileden bir tek babanın böbreği kızınla uyumlu çıkıyor. Ama baba kızına böbreğini vermek yerine, evi terk etmeyi seçiyor. Ya kızın babam bana böbreğini verseydi ben şimdi iyileşip çalışır hem babama hem de kardeşlerime bakarım demesi içime taş gibi oturdu. Merhametine kurban olduğum evlat.. Baban sana o böbreğini verseydi çalışmayı bırak okuluna giderdin. Hayallerin yarım kalmazdı. Anne tüm evin yükünü üstüne almış çaresiz bir anne .Babası böbreğini kızıma verseydi ben ona da bakardım eve de bakardım diyen eli öpülesi anne..Kızına kızım demeyen bir baba. Düşünebiliyor musunuz Önce böbreğimi vereceğim kızımı değil, kızını yaşatacağım  baba sonra vazgeçtim deyip evi terk eden bir baba. Be adam o kadın o çocukları babasının evinden mi getirdi. Madem böbreğini vermeyecektin niye şimdiye kadar  böbreğimi vereceğim diye o kızı oyalayıp hayallerini de alıp gittin..

Sen Baba Gibi Baba Olsaydın O kız Makineye O Bağlanmayacaktı…

Bu kız zaten üç yıldır böbrek hastası ve son bir yıldır diyaliz makinesine bağlanıyor. Sen baba  gibi baba olup, o böbreğini kızım diyemediğin evladına verseydin kızın o makineye bağlanmak zorunda kalmayacaktı.Hayata tutulacaktı. Sen nasıl evladının ölümüne seyirci oluyorsun. Sen Nasıl o yastığa başını koyabiliyorsun? Sen varken sözde babasın ya kızına uygun döner bulunması için beklenmesinin mantığı ne ? Ya da hangi hesapların peşindesin …Derdin paramı yoksa  ne ? Söylesene..

Yoksa Çocuğunu Böbreğini Para İle Satma Derdinde misin?

Böbreğimi vereceğim vermeyeceğim  derken  çocuğuna böbreğini para ile satma derdinde misin? Herkse aptal da bir sen mi akıllısın.Çocuğunun yaşaması için senin böbreğine ihtiyacı varken sen neyin kafasın dasın ?…  Baba dediğin evladına kol kanat gerer. Baba dediğin Evladı hasta iken ailesini yüz üstü bırakıp gitmez…Giderse de kızına  ölürse ölsün nasılsa mezarlık alıyor dediğin o Mezarlık  senide alır. Alır da seni o toprak seni kabul eder mi? Bak orası tam bir muamma. Allah’ın sopası yok be adam . Hoş sende Allah korkusu olsa evladına bunu yapamazdın..

Babaanne Suç Bastırma Babaanne

Oğlum böbreğini verecekti diyen oğlumu evden kovdular  diyen babaanne . Madem oğlun böbreğini verecekti de bir yıldır aklı neredeydi? Karısıyla ayrıldıysa ayrıldı. Oğlun İsteseydi evladına böbreğini verirdi. Oğlumu kapıdan kovdular demekle olmuyor bu işler babaanne Hayatın  gerçekleri var. Kim olsa evladına böbreğini vermeyen bir kocayı  değil eve alıp bakmak, aforoz ederdi. Komiksin be  babaanne. Aklını başına topla da al o oğlunu gel de bir an önce o kıza o böbrek verilsin babaanne …. Gelişmeleri yakından takip edeceğim… BABAANNE İnşallah sende oğlunda bir an önce insafa gelirsiniz de O baba böbreğini evladına verir  BABAANNE…..

Yazan Dilek Soyak

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
4063 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI