• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

BESAM Bilgi Eğitim ve Sosyal Araştırmalar Merkezi Tarafından düzenlenen kahvaltılı Bahar Buluşmasına ilgi yoğundu

BAHAR BULUŞMASI

BESAM Bilgi Eğitim ve Sosyal Araştırmalar Merkezi Tarafından düzenlenen kahvaltılı Bahar Buluşmasına ilgi yoğundu.

Bahçelievler Abidin Pak Öğretmenevinde düzenlenen programa Bahçelievler Belediye Başkan yardımcıları Yusuf Yıldırım, Metin Alıcı, Eğitimci,Gazeteci, Yazar Erhan SARICA,Malatya Platformu başkanı Muzaffer Tunç, src haber Yönetim Kurulu  başkanı Ayşegül SARICA, src haber Editörü Zuhal KOCA,34 Gündem Gazetesi Kurucusu Bekir  HALLAÇ, Psikologlar ve  REFLESOKLAR derneği başkanı Ümit ÇALIŞKAN, İGEDER İstanbul Giresunlu Eğitimciler Derneği Arif DEDE, Muşlu Bürokrat ve Akademisyenler platformu. Muşlu Bürokrat ve Akademisyenler platformu kurucu başkanı Davut BOZKURT, Psikolog Aziz COŞKUN, Eğitimci Halil ALAN, Nefes ve  Yaşam Koçu Nimet RAMOĞLU ,Mardin dernekler federasyonu başkanı İbrahim Biter, VİTAL sağlık gurubu başkanı Ruşen Uysal, Malatya Dilekliler dernek başkanı Ali Karadoğan, Güngören Sivaslılar dernek başkanı Vedat  Kılıç, (ZEYÇED ) Zeytinburnu-Çevre ,Kültür ve Turizm  Derneği Başkanı Ali GÜNDÜZ, Başkan yardımcıları, Sefer cengiz, GÖZDER başkanı Ali Varlık, Bşk. yardımcısı Oğuz Taşdemir, Nur Buz ve SNOWİE  Genel müdürü Umut KAYA  proje koordinatörü Ömer Şengül BAĞDER  Bağımlılığa Karşı eğitim derneği başkanı Öztürk KARAHAN  başkan yardımcısı Tacettin VARBOZ , Esenler Dernekler Federasyonu Kadınlar kolu başkanı Zülfünaz  Arpa, sivil toplum kuruluşları, devlet erkanı, okul müdürleri, müdür yardımcıları, öğretmenler, dernekler ,vakıflar ve basın mensuplarının ilgisi yoğundu.

Aysel   BAYRAM’ ın sunuculuğunu yaptığı buluşma hoş geldiniz mesajıyla başladı. Yaptığı çalışmalarla göz dolduran akademik çalışmalara imza atan BESAM Bilgi Eğitim ve Sosyal Araştırmalar Merkezi Başkanı Mehmet Nuri KAYNAR açılış konuşmasını yaptı. Sayın  VALİM ,Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürüm, Sayın okul müdürlerim, yardımcıları, öğretmen arkadaşlarım, Sivil Toplum Kuruluşlarının başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, Basınımızın güzide temsilcileri ve çok kıymetli misafirlerimiz hepiniz hoş geldiniz. “Kurulduğu 2010 yılında bu yana bu çatı altında hayırlı işlere vesile oluyoruz. Bu güzel ülkeye cennet vatana hizmeti bir şeref olduğuna inanıyoruz. Allah bizi vatana ve millete hizmet etmekten alı koymasın. “diyerek  Besam’ın çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Vali Yardımcısı Bahçelievler Kaymakamı Sayın Osman ATEŞ’in selamlama konuşması, ” Elektrik cihazları arıza yaptığında fabrika ayarlarına dönün der. Demek ki sistemde arıza vardı ki bu dernekler kurulmuştur. Bizler gerek birey gerek fıtratta yaşayabilirsek mutlu toplum idealine dönmüş oluruz. Beşikten mezara kadar ilim, Bana bir harf öğretenin kölesi olurum derken bizim inancımız beşikten  mezara kadar ilmi tavsiye ediyor.” diyerek ilim sahibi nesli yetiştirmek için gayretlerinin artırılmasına dikkat çekti.

Ardından Güngören  Yahya Çavuş İlkokulu Mehteran Takımı  öğretmenleri Seçil TORAMAN yönetiminde sahne aldı. Gülay SAMANCI Yönetiminde Mersin Silifke yöresine ait oyunu  sergilenirken Yahya Çavuş okulunun öğrencilerinin finalde halk oyun gösterimi de güne özel bir anlam kazandırdı.

Ak Parti İstanbul Millet Vekili ABDULLAH BAŞÇI ve MHP İstanbul Millet Vekili  Arzu ERDEM’in Telgrafları okundu.

ICS Gözümün Önünde Projesi Koordinatörü sayın Hülya SOFUOĞLU özel geliştirdikleri öğrencileri takip etme sistem yazılımı hakkında bilgi verdi.  Türkiye okullarında yetişen Somalili Muhammed Ömer İslov Somali hakkında bilgi verirken kardeşlikte tek yürek olduklarını dile getirdi. .

Somali’den Misafirimiz Muhammed Ömer Somali’den Türkiye’ye izlenimlerini bizimle paylaştı. ‘HAYALİM SOMALİ’YE BİR GÜN CUMHURBAŞKANI OLMAK’

Somalili genç öğrenci Muhammed Ömer de ülkesinin tanıtımını yaparak, Türkleri çok sevdiğini söyledi. Artık Korsan görüntüleriyle anılmak istemediklerini belirterek, “Somali nerede diye soruyorum. Afrika diyorlar. Ama orası ülke mi diyorlar. Hayır, orası bir kıta. Hem de sizin kardeşiniz bir kıta. Yıllarca Osmanlı’nın himayesinde kalmış bir yer. Somalili çocuklar çok iyi bir eğitim alıyorlar. Hepsi üç dil biliyor. Somalice, Arapça ve İngilizce. Hafızlık eğitimi, medrese eğitimi alıyorlar. Benim en büyük hayalim Somali’ye bir gün Cumhurbaşkanı olmak. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı örnek alıyorum. Onun gibi bir lider olmak istiyorum. Şimdiden kolları sıvayarak gönülleri fethetmek istiyorum. Ve sizleri çok seviyorum. Eğer, Rabbim nasip eder de Somali’ye cumhurbaşkanı olursam, Türkler, turist değil benim misafirim olacak. Çünkü oralar sizin. Bizim değil. Çünkü Atalarınız yani Osmanlı, o kadar güzel idare etmiş ki oraları, hala hayranlık uyandırıyor. Ben de adaletle yöneteceğim. Bundan böyle Somali, açlık ve korsanlarla anılmayacak. Bunun sözünü verebilirim.” şeklinde konuştu. Bu arada Muhammed Ömer’in, edebiyatımızın efsane ismi Necip Fazıl Kısakürek’ten okuduğu şiir büyük alkış aldı.

 

Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin ÇIKRIKÇI konuşmasını yapmak üzere sahneye geldi. algıları yönetme durumunda olmamızın gerektiğini yönetemezsek bir başkanlarının bizleri yöneteceğini dile getirdi. Bir tarihi hayranların bir de tarihi yazılanların olduğunu bizlerin tarih yazdığını da ifade etti.

 

Sonrasında Plaket Takdimine geçildi;

Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin ÇIKRIKÇI’ya plaketini Vali Yardımcısı Bahçelievler Kaymakamı Sayın Osman ATEŞ verdi

Bu günkü ikramımıza sponsor olarak destek veren ICS firması adına ICS Gözümün Önünde Projesi Koordinatörü sayın Hülya SOFUOĞLU’na  plaketini Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin ÇIKRIKÇI verdi.

.www.besam.org.tr

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1166 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?