• Ender Gül Anaokulu
  • nartanem anaokulu
  • eso erhan sarıca okulları

logo

Bir Babanın Çaresizliği

Hayatımızda olumsuz bir çok şey olduğu gibi olumlu pek çok şeyde gerçekleşecektir. Her şey bir gün rayına girer. Parada kazanılır, işte kurulur, evde alınır, arabada… ama kaybedilmiş bir evladı geri getirmek olanaksızdır. Hele uyuşturucu ve benzeri zararlı maddelerin pençesine düşmüş çocuklarımızı yeniden kazanmak, maalesef ağır bedeller ödetir insana.Bir Babanın Çaresizliği,çaresizliklerin en acısı, en korkuncu,en ürkütücüsüdür..
Burada biz yetişkinlere düşen en önemli görev, çocuklarımızı çok geç olmadan dışarıdaki art niyetli insanlardan korumak. Unutmayınız ki hapishaneleri ancak ve ancak iyi yetişmiş ve donanımlı bir nesil boşaltacaktır. Aksi takdirde, yine taptaze beyinlerimiz ve gencecik bedenler soğuk duvarlar arsında çürüyüp gidecektir.
Arkadaşlarıyla çocuklarımızı tenkit etmeyelim hele hele hiç karşılaştırmayalım. Bu davranış olumlu değil olumsuz sonuçlar doğuracaktır.tabiki örnekler verelim, iyiyi kötüyü anlatmalıyız. Değer yargılarını öğretmeliyiz.ahlak kurallarını benimsetmeliyiz. Hiç kuşkusuz bu konuda hemfikiriz. Bunları yaparken bir yaşıtımızla değil çocuğumuzla iletişim içinde olduğumuzu unutmayalım.
İş yoğunluğumuzu ,kariyer basamaklarını çıkarkenki ihtiraslarımızı, çok sevdiğimiz günümüzün çoğunda birlikte olduğumuz sanal alemdeki sözde sosyal çevremizi bir kenara bırakmalı çok değerli bir o kadar da kıymetli evlatlarımıza zaman ayırmalıyız biz zaman ayırmazsak birileri zaman ayırır. Onların ayırdığı zamanla yaptıkları tahribatları düzeltmemize bazen bir ömür yetmez.
BABALI MUTLU GÜNLER DİLERİM …

Etiketler: » » » » » » » »
Share
2488 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?