• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

Biz Süperiz, Daha da Süper olacağız….

BİZ SÜPERİZ DAHA SÜPER OLACAĞIZ

Bugün Anadolu Platformu’nun 5. Genel Kurulu’na katıldık. Bütün konuşmacılardan ziyadesiyle istifade ettik. Platformun çalışmalarını dinledik ve takdir ettik.

Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu Başkanı Turgay Aldemir’in çok etkileyici bir paylaşımını aktarmak istiyorum :

Amerika, 1. Dünya Savaşı’ndan itibaren her vatandaşının beynine Amerika’nın süper olduğu fikrini âdeta nakşetti. Bunun neticesinde Amerikan halkında müthiş bir özgüven oluştu. Amerika bununla yetinmedi. İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra Amerika’nın / Amerikalının süper olduğu fikrini bütün insanlığa kabul ettirmek için olağanüstü bir çaba gösterdi ve çabasının karşılığını gördü. Amerika’nın oluşturduğu bu algı, günümüzde nerdeyse herkesin kabul ettiği bir olgu hâline geldi.

Demek ki devrim önce zihinlerde başlıyor. Amerikalılar kendilerinin süper olduğu fikrini herkese kabul ettirmekle kalmadılar, Batılı olmayanlara şunu empoze ettiler: Sizden bir şey olmaz. Dünyanın kahir ekseriyeti şunu demeye başladı: Bizden adam olmaz, ne varsa Batıda var.

Türkiye olarak bu algıdan kurtulduktan sonra bize bir özgüven geldi ve hamd olsun kısa zamanda büyük hamleler yaptık. Halkımızın yarıdan fazlası milletimizin büyük işler başaracağına yürekten inanıyor. Yarımızdaki zihniyet devrimiyle büyük işler yapıyoruz, diğer yarımızı da bu zihniyet devrimine ortak edebilirsek daha da büyük işler yapacağız.

Kısacası süperiz, daha da süper olacağız.

Erol ERMİŞ

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
699 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?