• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

03 Haziran 2018

Boşanma Mağduru Erkekler

Günümüzde evlilikler ne kadar çoksa,boşanmalar misliyle fazla.

Bu duruma karşın ,Evlilik sözleşmesini şiddetle öneriyorum. Bu işin aşkla güvenle ilgisi yok.Tedbiri alın,takdiri Yaratana bırakın.

Evlilikten önce sözleşme konusu açılsa sen bana güvenmiyor musun denir,soğukluk olur, erkek diyemez bunu.ayrılık durumunda da keşke yapsaydım denir çünkü mevcut durum  erkeği mahvediyor,Evlilik sözleşmesi Keşke devlet tarafından mecburi hale getirilse sözleşmeli evlilik umarım yıllar sonra olur.

Boşanma davalarında kadın erkek demeden tarafların hiçbirisi mağdur edilmemeli. Bunun içinde en önemli sorunlardan birisi olan Süresiz nafaka üzerinde durulmalıdır.

Maalesef günümüzde insanlar boşandıktan sonra çirkinleşiyor. Menfî duygularını çocukları üzerinden kullanarak karşı tarafı zor durumda bırakıp egolarını tatmin ediyor ve kazandıklarını sanıyorlar! Gerçekten çocuğunu düşünen ebeveyn bunu yapmaz yapamaz!

Nafaka ile boşanmanın ardından olan ilişki ve evliliklerde bunun sorun teşkil ettiğini, sadece maddi bir külfet değil devam eden bağ sebebi ile aynı zamanda psikolojik olarakta zarar verdiğini belirtebiliriz. Süresiz nafaka olayı acilen çözülmesi gereken bir sorundur.

Konu ne olursa olsun esas olan hakkı söylemektir. Dini yükümlülüktür, insan olmanın gereğidir. Bu başta aile ve ceza hukuku olmak üzere bütün hukuk meselelerinde üzerimize vazifedir.

src haber – src ajans

Etiketler: » » »
Share
637 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?