• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

Botoks Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Botoks Nasıl Etki Gösteririr

Neştersiz.Güzellik İşlemlerin geneline  verilen botoks  denir. Estetikte kullanıldığında  yüzün kırışıklık tedavisinde 3 – 4 ay gibi ay sürebilmektedir. Tıpta birçok alanda yararlanmaya devam edilen botoks sanıldığı gibi zararlı bir uygulama değildir ve   dudakları kalınlaştırıp yüzü şişirmediğinden  kişiyi dural şekilde göstermez. Kaşlarının düşük olduğundan şikayetçi olanlar yine kaşlara yay şekli vermek için bu uygundur. Kişinin kendi yağ dokusu veya hyaluronik asit gibi dolgu maddelerini kullanması lamayı tercih edebilir. Laboratuar koşullarında Clostiridium Botulinum isimli bakteriden elde edilen bir salgı maddesi olan botoks maddesi sinir uçlarında iletimi sağlayan maddelerin salınıcını önleyerek , sinirler ile sinirlerin ulaştığı kaslar arasındaki iletişimi önler ve bu şekilde  etkisini gösterir . Estetik dünyasında kırışıklıklara karşı kullanılan botoks maddesi aynı zamanda mimik çizgilerini ortadan kaldırmak ya da hafifletmek amacıyla kullanılmaktadır.

BOTOKS HAKKINDA BİLİNMEYENLER

Kliniğimizde kişinin kendi yağ dokusu veya hyaluronik asit gibi dolgu maddelerini kullanmakta olduğumuz için  dudakları kalınlaştırıp yüzü değiştirmediğinden  kişiyi ruhsuz göstermez. Özellikle sert ve   asabi bir görüntüsü olanlar  varsa botoks size ilaç gibi gelecektir. Sadece estetik amaçlı yapılan bir uygulama olan botoks düzenli aralıklarla yapıldığında yaşlanmayı geciktirdiği gösterilmiştir. Kaşlarının düşük olduğunu düşünenlere küçük bir hatırlatma botoks kaşları kaldırmaktan çok kaşlara yay şekli vermek için tercih edilir..

BOTOKSUN KULLANILDIĞI ALANLAR

Alın ve göz çevresinde oluşan çizgilerin yanı sıra, boyun çevresinde oluşan çizgilerde iyileşme sağlayan bu uygulama sayesinde kırışıklıklarınızı azaltabilir hatta yok edebilir  Yapılan tüm bu botoks  uygulaması sonrasında 2.gün etkileri başlayan bu uygulama 15. Gün den itibaren tamamıyla kendisini gösterir. 120. günden itibaren etkisi azalacaktır.

 

Dilek Soyak

Etiketler: » » » » » » »
Share
845 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI