• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

Tarihte Bu Gün 15 Temmuz -O Gece Dakika Dakika Neler Yaşandı?

Bu gün 15 Temmuz demokrasi destanın 2. yıl dönümü.Bundan tam 2 yıl önce 15 Temmuz darbe gecesiönce Ankara’da 22.05 sularında savaş uçaklarının alçak uçuş yapmaya başlamasıyla belirdi. 22.10:Boğaziçi Köprüsü Türkiye silahlı kuvvetlerinin emir kuvveti dışında FETULLAHCI terör örgütümensubuna ait çeşitli sınıflarda yer alan bir gurubun emir verdiği askerler tarafından işgal edildi.  23.10:Başbakanımız Bin Ali Yıldırım medya aracılığı ile ilk konuşmasını yaptı. Bu vatan uğruna canını veren askerlerimizin içinde asker kılığına girmiş,FETULLAHCI terör örgütü mensubuna ait bir gurup askerin kalkışma içinde olduğunu söyledi.  Saat 00.37: Cumhurbaşkanımız NTV’ye bir konuşma yaparak halka meydanlara çıkması için, çağrıda bulundu. Cumhurbaşkanımızın bu mesajından sonra halk sokağa döküldü. 01.40’da Boğaziçi Köprüsü’nde darbeye direnen halkın üzerine ateş açıldı.

Bu millet Üzerine Ateş Açılınca Korkacak mı Sandınız?

Ülkemiz 15 Temmuz 22.05 sularında başlayan ve ertesi günü öğlen saatlerine kadar süren bu darbe girişiminde nice canlar yandı. Nice ocaklar söndü. Elinde hiçbir silahı hatta çakısı bile olmayan halk,  üzerine ateş açıldı .Ama bu millet üzerine ateş açılınca korkup evlerine kaçmadı.

Bu Milletin Meydanı Darbecilere Bırakmadı

FETULLAHCI terör örgütünün tankları uçakları, silahları topları varsa bu milletin de imanı vardı. Ama onlar bunu hesaba katmadı. Gözünü kırpmadan üzerine ateş açılan bu millet var ya bu millet, tüm bu tehlikelere rağmen tek vücut oldu.  Ama asla geri atmadı meydanı darbecilere bırakmadı.

O büyük Allah’a Hamdı  Senalar Olsun ki, Milletimden Tek Bir Kişi Bile….

O büyük Allah’a hamd olsun ki, Asker kılığına girmiş FETULLAHCI terör örgütünündışında milletimden tek bir iş kişi bile sizin yanınızda yer almadı.

15 Temmuz Milli İradenin Şahlanış Destanı Tanklara Kafa tutan bir Millet ile Yazıldı

248 kişi şehit olduğu, 2196 vatandaşımızın yaralandığı 15 Temmuz darbe girişimi karşısında dik duruşu ile size dersini vermiştir. Bu millete boşuna ordu milleti denmediğini vatan söz konusu olunca sadece darbeye değil, Dünya’yı yöneten güçlere de kafa tutabileceğini gördünüz. Unutmayın UNUTTURMAYIN 15 Temmuz Milli İradenin Şahlanış Destanının Tanklara kafa tutan bir Millet ile yazıldı.

DİLEK SOYAK

Etiketler: » » » » » »
Share
1790 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI