• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

Bu Gün Sona Eren Suriyeli Çocukların Desteklenmesi Seminerinden Unutulmaz Kareler

Suriyeli Çocukların Desteklenmesi Projesi Kapsamında Düzenlenen Seminer Bu Gün Sone Sona Erdi

Suriyeli çocukların Türk milli eğitim sistemine  entegrasyonunun desteklenmesi projesi kapsamında , Antalya, Limrak international hotels&resorts otelde düzenlenen toplantı bu gün sona erdi. Suriyeli çocukların Türk milli eğitim sistemine  entegrasyonunun desteklenmesi kapsamındaki toplantının kapanış konuşmasında Din Öğretimi genel müdürü Nazif YILMAZ    Suriyeli çocukların sağlıklı bir  din anlayışı ve din eğitimiyle devletin himayesinde  gözetiminde fakülte hocalarından eğitim almalarının önemini vurgulayarak, Suriyeli çocukların imam hatip okullarına  yönlendirilmelerini isteyen Nazif Yılmaz  sözlerine şöyle devam etti; Çocuklar bu okullarda kendi dilleri olan Arapça dili ile karşılaşıp ana dilini geliştirip,  eğitimlerine devam edecekler .Devletin himayesinde ve gözetiminde yürütülmeyen din eğitimi sonucunda mezhebi parçalanmaların olduğunu ve bunların sonucunda insanların birbirlerin işle çatıştığını görebiliyoruz dedi.

Nazif YILMAZ : Suriyeli Çocukların Neden İmam hatip Okulları Gelmesine Gelince

Suriyeli Çocukların Neden İmam hatip OkullarınaGelmesine Gelince ;ben bir süre Suriye’de bulundum. Oradaki toplumun yapısını biliyorum. Buraya gelen insanları da biliyorum İslam demek barış ,Nasuh demektir  Birileri çıkıyor,bunu yanlış özetleyebiliyor Neticede Türk  toplumunda, Suriye toplumunda, İslam  toplumlarında halkın içinde genel bir  vicdan duygusu , dinine sahip çıkma ve dini yaşama duygusu vardır ,Siz bunları çocuklarınıza verirseniz çocukların hem kimliklerinin  hem şahsiyetlerinin inşasında önemli bir katkı sağlamış olursunuz . Dedi.

Nazif YILMAZ  : İmam hatip Okulları Meslek Okulları Gibi Algılanmasın

İmam hatip okulları meslek okulları gibi algılanmasın. İmam hatip okullarına dini okulu diyorlar.  İmam
hatip okulları
üniversitelerin bütün alanlarına  öğrenci gönden okullardır. Evet, İmam hatip okulu ve adıda İmam hatip lisesi olarak geçiyor Kanunda  İmamla hatipte destek  olarak geçiyor. İmama hatip okullarında yüzde yirmi beş oranında Kuranı kerim ,Arapça ,hadis, tefsir, fıkıh gibi, temel İslam bilgileri  var.Yüzde var. Yüzde yetmiş beş fizik, ,biyoloji ,kimya ve diğer derslerinde oluğunu görüyoruz. Dedi. Suriyeli çocukların Türk milli eğitim sistemine  entegrasyonunun desteklenmesi kapsamındaki toplantının kapanış konuşmasında Bakan Müşaviri Proje Direktörü Haydar ŞAHİN Bakan  da kapanış konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Yazan Dilek Soyak

Bu Gün Sona Suriyeli Çocukların Desteklenmesi Seminerinden Unutulmaz Kareler

 

Türk milli Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi Src haber

Türk milli Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi Src haber

 

Türk milli Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi Src haber

Nazif YILMAZ Din Öğretimi genel müdürü

 

Etiketler: » » » » » » »
Share
1290 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI