• Ender Gül Anaokulu
  • src eğitm kurumları

logo

Bu hükümet eşyanın tabiatına uygun değildi.

 

Bu hükümet eşyanın tabiatına uygun değildi.

15 ay önce sivil bir darbe ve zorlama ile kurulan bu garabet koalisyon hükümeti, eşyanın tabiatına uygun bir şekilde son bulmuştur.


07 Ocak 2018 tarihinde yapılan erken genel seçimlerde, halk tarafından cezalandırılan dört parti ve cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, siyasi etiğe uymayan ve halkın tercihlerine rağmen, zorlama ile kurulan ve adına dörtlü/beşli koalisyon hükümeti dediğimiz anti demokratik yapı, tüm zorlamalarla 15 ay yaşayabildi. Ve doğasına uygun olarak da bozuldu.
Bilindiği gibi, 07 Ocak 2018 tarihinde gerçekleştirdiğimiz erken genel seçimlerinde, Ulusal Birlik Partisi 14 milletvekilliğini 21’e çıkararak açık ara birinci parti olurken, ayni seçimlerde ise CTP 21 milletvekilliğinden, büyük bir düşüşle 12 milletvekilliğine gerilemişti. Ayni seçimlerde DP ise 12 milletvekilliğinden o da büyük bir düşüş yaşatarak 3 milletvekilliğine gerilemişti. Kudret Özersay liderliğindeki HP de Özersay’ın cumhurbaşkanlığı seçiminde aldığı yüzde 21 oy oranından, yüzde 17 oy oranına düşmüştü. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile partisi TDP’yi hiç saymayayım. Mustafa Akıncı’nın cumhurbaşkanlığı seçiminin birinci turda aldığı yüzde 29 oy oranın sadece yüzde 8 oy oranıyla TDP de büyük bir düşüş yaşamıştı.
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da dahil halk tarafından cezalandırılan dört parti zorlama ile kurulan ve zorla sürdürdüğü 15 aylık sürede halka hiç bir hizmet veremedi. Tabi kendilerine haksızlık etmeyelim, bol bol zamlar yaptıklarını söylemeden geçmeyelim.
Sivil bir darbe ve zorlama ile kurulan ve hiç de eşyanın tabiatına uygun olmayan bu garabet dörtlü/beşli koalisyon hükümeti, eşyanın tabiatına uygun bir şekilde bozulmuştur.
Şimdi 07 Ocak 2018 tarihinde yapılan erken genel seçimlerin sonuçlarına göre halkın işaret ettiği Ulusal Birlik Partisi öncülüğünde ve liderliğinde bir hükümetin oluşması gerçekleşecektir. 07 Ocak seçim sonuçları bunu emretmişti. Halka rağmen zorlama kurulan bu dörtlü/beşli koalisyon hükümeti halka verdiği acı ve ızdırapların yanında bu toplumun 15 ayını da çalmıştır.
Eşyanın tabiatına uygun bir şekilde kurulurken kullanılan ‘zorlama’ şiddeti ile bozulmuştur. Ve bu bozulma ile ortaklar bir birlerine fena girişmişlerdir. Bence önümüzdeki zaman diliminde 15 aylık kabus günlerinin arkasında yaşanan çirkinliklerin ipliği de bir bir pazara dökülecektir.
Topluma kaybedilen 15 aylık süre yetmezmiş gibi cumhurbaşkanı sayın Mustafa Akıncı UBP öncülüğünde kurulması gereken hükümetin kurulmasını engellerim çabasıyla işi uzatma çabasına girmiştir. Sayın Akıncı bu çabanız boşunadır. Bu topluma kaybettirdiğiniz 15 aydan sonra daha fazla zaman kayıbına neden olacak boş çabalarla uğraşmayın. Kıbrıs Tükünün daha fazla zaman kaybetmeye tahammülü yoktur.
Kıbrıs Türkünün hem Kıbrıs’ta içte, hem da Kıbrıs’ın etrafında ulusal çıkarlarımız ve haklarımızın korunması için anavatan Türkiye ile birlikte yapacak çok işlerimiz vardır.

 

Haber: Fuat Nesip NALCIOĞLU

src haber KKTC

Etiketler: » » » »
Share
158 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?