• Ender Gül Anaokulu
  • src eğitm kurumları

logo

18 Şubat 2019

BUSİDER’DEN KAMUOYUNA DUYURU

KAMUOYUNA DUYURUMUZDUR;
Selçuklunun kalbi, Osmanlı’nın vicdanı, Cumhuriyetin aklı olan ve Cumhuriyetimizin kurulduğu Sivas ilimizin insanları olarak İstanbul’da en çok seçmen sayısının olduğu, 39 ilçenin 12 ilçesinde 1. Sırada,7 ilçesinde 2. Sırada,kalan ilçelerde ilk 5’in içinde yaşadığımız ilçe Büyükçekmece’de 6. sırada olan Sivas’ımızın ve Sivas’lıların, Bu siyasi süreçte adeta yok sayılması, hazır oy potansiyeli olarak görülmesi, Sivas ve Sivas’lıları temsil eden siyasetin içindeki temsilcilerimizin fikirlerini dahi alma gereği duyulmamasını artık içimize sindiremiyoruz.
Anadolu’nun cefakar ve kanaatkar insanları ,yüreği vatan sevgisi ile dolu Sivas’lılar olarak bu asil özelliklerimizin artık kullanılmasına razı değiliz.
Başta İstanbul olmak üzere ülkemizin büyükşehirlerinde Sivas’lılar nüfus olarak ön plandadır.. Fakat Büyükçekmece’de siyasi partilerin İlçe Başkanları ve Belediye Başkan Adaylarının, Buna karşın ülkemizin belirli coğrafi bölgesinden olan kişilerle veya STK’larla istişare yapıldığını da gerek sosyal medyadan gerekse basından görmekteyiz.
Tüm siyasi partilerden Belediye Meclis Üyesi Adayı belirlenirken adaletli, hakkaniyetli, liyakat sahibi kamu vicdanını rahatsız etmeyecek şekilde aday belirlenmesini bekliyor ve istiyoruz.
Bizler demokratik geniş tabanlı Sivas, İstanbul ve Büyükçekmece’de yaptıkları ile kendisini ispatlamış güçlü bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak ülkemizde, ilimizde ve özellikle Büyükçekmece ilçemizde her alanda söz sahibi olabilecek beklediğimiz özellikleri taşıyan hemşehrilerimize sahip çıkarak destekleyeceğiz.
Sivil Toplum Kuruluşlarının görüş ve düşüncelerinin alınması demokrasilerde esası oluştururken bizler ilçemizde görüş ve düşüncelerimizi kimseye aktaramamanın üzüntüsünü yaşamaktayız.
Tüm bu yaşananlar göstermiştir ki umutla beklediğimiz demokrasinin beşiği olarak bildiğimiz bir yerel yönetim anlayışını siyasi partilerimizin bugün ki davranışı ile asla oluşturulamayacağı açıktır.
Sonuç olarak değerlerimiz doğrultusunda hareket ederek bu ülkenin dürüst, ahlaklı, çalışkan, hiçbir etnik köken ayrımı yapmadan, liyakat sahibi, temsil kabiliyeti yüksek hemşehrilerimizi ülkemizin her yerinde yönetimlerde desteklemeye kararlıyız. Sivas’lı hemşehrilerimizin bu birlikteliği canı gönülden destekleyeceğine inanıyoruz.
Anadolu’muzun yiğit insanları kendilerini temsil eden yöneticileri kendileri seçecektir.
Anadolu’muzun yiğidoları bu sürece asla sessiz kalmayacak ve gereğini yapacaktır.

KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYRULUR.
BÜYÜKÇEKMECE SİVASLILAR DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

 

 

 

“src esenyurt”

Yerli ve milli markamız

Share
238 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?