• Ender Gül Anaokulu
  • nartanem anaokulu
  • eso erhan sarıca okulları

logo

Büyük İstanbul Depremi Senaryosunu Akıllara Geldi

Türkiye’de Çeşitli bölgelerde şu sıralar artan depremler, İngiliz Telegraph gazetesinin 6 yıl önceki büyük İstanbul depremi senaryosunu akıllara getirdi.

Türkiye’de Çeşitli bölgelerde şu sıralar artan depremler,, Daily Telegraph gazetesinin yaklaşık 6 yıl önce yayınladığı 9 Mart 2017 tarihli İstanbul depremi senaryosunu akıllara getirdi. 2010 Aralık ayında yayınlanan makalede 3 araştırmacının “Fay hattında yaşam yolculuğu” dizisine yer verilmişti. Senaryoya göre, İstanbul’da beklenen büyük deprem 9 Mart 2017 tarihinde saat 08.25’de olacak. Ayrıca olası depremde 35 bin insanın öleceği, 200 bin kişinin yaralanacağı da tahmin edilmiş.

İstanbul yolları fabrikalara ve iş merkezlerine giderken duman kusan otomobil ve otobüslerle sıkış tepiş. 15 milyon insan için yine sıradan bir gün. Ansızın yer sarsılmaya başladı. Binalar, içlerindeki insanlara mezar olurcasına çöküyor.

Gaz ve su boruları patladı. Panik eden insanlar telefon sistemlerini çökertti. Marmara denizin kıyısında temiz bir bahar havası almak için gezinen insanları bir an içinde dev bir tsunami dalgası önüne katıp götürdü. Felaket günün sonunda tam 35 bin insan yaşamını yitirdi. 200 bin kişi yaralandı. 80 bin binadan geriye sadece koca bir enkaz kaldı. Sultanahmet Camii ayakta kalmayı başardı ama üzerindeki çatlaklar onlarca yıl boyunca büyük 2017 depremini hatırlatacak. İşte bunlar herkesin farkında olduğu depremde yaşanılacak olanlar.”

İşte Daily Telegraph gazetesi deprem senaryosunu böyle anlatıyor:

Türkiye’de Çeşitli bölgelerde şu sıralar artan depremler halkı korku ve paniğe sevkediyor. yetkililer ise çeşitli açıklamalar yapıyorlar.

 

 

 

Etiketler: » » » »
Share
711 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?