• Ender Gül Anaokulu
  • nartanem anaokulu
  • eso erhan sarıca okulları

logo

Çiftlerde Çözümlenmeyen Değil Çözümlenemeyen Sorunlar

Çiftler de  Çözümlenmeyen  Sorunlar Nasıl Çözümlenebilir?

Hayattaki en önemli seçimlerimizden biride seçimidir.Hani eskilerin bir sözü  var . Yerine düşersen gül olur bitersin. Yerine düşmezsen de diken olur çürür gidersin. Aslında bu sözün altında pek çok önemli mesaj var. Eşler arasındaki ayrılıklara neden olan anlaşmazlıkların asıl  nedeni sorunların  çözümlenmemesi değil  çözümlenememesi.

Bakın sorunların çözümlenmemesi  ve çözümlenememesi  tüm sır bu iki cümledeki tek bir harfte gizli. Bunu bir örnek ile açıklamak istiyorum. Çocuğu olmayan  çiftlerde sorun  kadından  kaynaklı ise, kadın kendini eşine ve çevresine karşı suçlu ve eksikli  hissettiğinde ister istemez psikolojik sorunlar yaşamasına neden olabiliyor.  Oysa kadın tek başına üzülmek yerine bu durumdan duyduğu üzüntüyü ve bu yüzden eşini kaybetmekten korktuğunu  eşinin  anlamasını sağlaması gerekmektedir. Bunu yaparken de hissettiklerini eşinize anlattığınızda  bu defa roller otomatik olarak değişecektir.

Çiftler Arasında Sorunlar Nasıl Çözümlenebilir

Çocuğu olmadığı için bu sorunun çözümlenmediğini düşünen erkek eşinin ne hissettiğini daha iyi anladığı için onun bu sorununun çözümlenebilmesi için ona gerekli manevi desteği  ve morali vermek için elinden geleni yapacaktır. Eşini  gerçekten seven hiçbir erkek sırf çocuk sahibi olmadığı için yuvasını yıkmaz istemez.  Olaylar kendiliğinden çözümlenebilir  hale gelir.  Bu her olayda böyledir arkadaşlar.Karşındaki insan çoğu zaman empati yapmadığından sizi suçlu görebilir. Bunlar çözümlenmeyen sorunlar değildir. Önemli olan eşinizle ne sorun yaşarsanız yaşayın  hissettiğiniz duyguları tüm içtenliğiniz ve samimiyetiniz ile  birbirinize anlata bilmenizdir.

Hissettiğinizi Eşinize Anlatmaktan Çekinmeyin

Karşınızdaki insan sizin ne hissettiğinizi anlamazsa hali ile ön yargılı davranır. Aranızda yaşanılan sorunlara çözümlenmez gözü ile bakabilir. İşte bu çözümlenmez gözü ile bakılan sorunlar yüzünden ülkemizde her yıl yüzlerce yuva yıkılıyor. Ama son pişmanlık fayda etmiyor. Olan ise çocuklara oluyor. Kimse çocuğunu huzursuz bir ortamda büyütmek istemez. Oysa çiftler şiddetli geçimsizlik nedeni  ile boşanmak için mahkemeye başvurmadan önce,  birbirlerinin ne hissettiklerini anlamaya çalışsalar çözümlenemeyen hiçbir sorun kalmaz.

YAZAN DİLEK SOYAK

 

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1621 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?