• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

Cinayet İçin 8 Mart Kadınlar Gününü Beklemiş

Cinayet İçin 8 Mart Kadınlar Gününü Beklemiş

Bu gün 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ve Böyle bir günde kadına şiddete hayır diyerek yazıma başlamak istiyorum. Varan 1 Yer: Manavgat 8 mart 2017 saat: 19: 58 4 çocuk annesi bir kadın daha koca vahşetine kurban gidiyor.Geçen yıl 8 mart kadınlar gününde şiddet nedeni ile boşandığı kocası tarafından ne acı ki; bu akşam pompalı tüfekle öldürüldü. Kadının tek suçu hayatınız idam ettirmek yani ekmek parasını kazanmak için ara sırada olsa çalışmak.
Varan:2: Bu vahşi cinayetin ardından çocuklarını arayıp annenizi vurdum gelin annenizi kurtarın demesi. Şimdi soruyorum bu kadar kıskandığın ve çalışmasını istemediğin bir kadına neden en başından sahip çıkamadın. Neden bu kadar şiddet gösterip kadını canından bezdirip boşanmaktan başka çare bırakmadın? Karını boşayınca ne oldu da kıskançlık krizine mi girdin.
Varan: 3 Bu cinayeti işledikten sonra süt dökmüş kedi gibi sustun? Olmayan vicdanın mı sızladığı için mi sözde susma hakkını kullandın. Hadi be git oradan… Siz ve sizin gibiler yüzünden bu ülke yaşanamaz hale geldi. 8 Mart emekçi kadınlar gününde böyle bir cinayetin işlenmesi = tüm emekçi kadınların bitmeyen çilesi. Ya çocuklarının anasına kıydıktan sonra oğlunu arayıp annenizi vurdum gidin kurtarın demene ne demeli? Dindi mi içindeki öfke nefret. Allah’ın verdiği cana kıymak ne demek? O kadının tek suçu var ise, o da senin içim ömrünü feda etmek. Şimdi sen hapse çocuklarının anası mezara. Ya o dört çocuk onların yaşadığı travma ne olacak. Daha önemlisi sen o çocukların yüzüne nasıl bakacaksın? Hani diyorlar ya hayat devem ediyor? Ben ona inanmıyorum arkadaş. Meydan sizin gibi kadın düşmanlarına bırakıldığı sürece biz emekçi kadınlar için hayat eksilerek devam edecek. Birileri bu kadın şiddetine dur demedikçe…. Caydırıcı cezalar gelmedikçe….. Hayat…. evet sizin gibi kadın düşmanları için devam edecek…..

DİLEK SOYAK

Etiketler: » » » » » » » »
Share
3127 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI