• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 21 Mart 2017 Nevruz Mesajı

Erdoğan’dan Nevruz Mesajı Yeniden Diriliş Ruhuna Sahip  Çıkacağız.

Dünyadaki en eski bayramlardan biri olan “Nevruz  kelimesinin her kültürde farklı bir anlamı olsa da halk arasında bilinen anlamıyla  yılın ve baharın ilk günüdür.  Nevruz bir inanışa göre yeni gün yani yeniden  doğmak manasına gelmektedir. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nevruz”a ilgili yayınladığı mesajında birliğimizi  bozmak isteyenlere karşı mücadeleyi, elden bırakmayarak geleneklerimizden aldığımız güçle yeniden diriliş ruhuna sıkı bir şekilde sahip  çıkacağız dedi. Erdoğan, 21 Mart Dünya Nevruz Günü  ile ilgili yayınlamış olduğu mesajında şu ifadelere yer verdi: Dünyadaki en eski bayramlardan biri olan “Nevruz  hem toprağın uyanışının ve baharın gelişi kadar kardeşliğin, dostluğun, dayanışmanın sembolü olan bir gündür. Vatandaşlarımızın ve tüm kardeşlerimizin Nevruz Günü’nü en içten ve samimi duygularım ile kutluyorum. Dedi.

Sayın Cumhur Başkanımız;  O Hainlere Göz Açtırmayız

Dünya, demokrasi, hak, özgürlük, hoşgörü gibi değerleri sistemleştirmek  isteyenlere karşı sayın cumhurbaşkanımızın mesajında belirttiği gibi;  birlik içinde olarak, bu  birliğimizi ve dirliğimizi  bozmak isteyen hainlere göz açtırmayız. Sayın Cumhurbaşkanımız;  Yakın bir tarihte  yaşadığımız 15 temmuz darbe girişimi gecesinde  milli iradenin  şahlanışını tüm dünyaya göstermiş bir millet olarak sizinde  ifade ettiğiniz  gibi yeniden diriliş ruhuna sıkı bir şekilde sahip çıkacağız ve  o hainlere  asla göz açtırmayız.

Cumhurbaşkanı Erdoğan:  Yaratılanı Severiz Yaratan’dan Ötürü

Cumhur başkanımızın da  Nevruz  mesajında ifade  ettiği gibi; Yaratılanı severiz Yaratan’dan ötürü’ diyen bir medeniyet anlayışı benimsemiş bir millet olarak bu yeni dönemin öncülüğünü ve taşıyıcılığını yapmak için birlik içinde olmalıyız. Cumhurbaşkanı  Erdoğan Nevruz mesajında;  Coğrafyamızla birlikte dünyadaki tüm mazlum ve mağdur halklar için kutlu bir geleceğin sembolü olacak Nevruz ateşini inşallah Anadolu’dan yakacağız Dedi.

YAZAN VE HAZIRLAYAN DİLEK SOYAK

Etiketler: » » » » » »
Share
1491 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI