• Ender Gül Anaokulu
 • nartanem anaokulu
 • eso erhan sarıca okulları

logo

DEVLETİME, MİLLETİME,BİRLİK VE BÜTÜNLÜĞÜMÜZE SALDIRI KABUL EDİLEMEZ…

DEVLETİME, MİLLETİME,BİRLİK VE BÜTÜNLÜĞÜMÜZE SALDIRI KABUL EDİLEMEZ…

Dünyanın parlayan yıldızı, yeniden doğan güneşi Türkiye Cumhuriyeti’nin birlik ve bütünlüğüne 15 Temmuz 2016 günü gerçekleştirilmeye kalkışılan ve insan olan hiç kimsenin onaylamayacağı darbe girişimini ve buna destek veren tüm güçleri kınıyorum.İnsan olan Vatanına Milletine bunu reva görmez.
Bir Eğitimci olarak hiçbir gücün milletin kararının üstünde olmadığını, seçimle gelen iktidarların yine seçimle gitmesinin demokrasi anlayışımızın temelini oluşturduğunu bir kez daha belirtmek istiyorum. Hukukun üstünlüğünü savunan insanlar olarak bunun böyle olduğunun bilinmesini ve buna uyulmasını tüm bireylerden istiyorum.
Kardeş kavgasının körüklenmeye çalışıldığı şu günler de her zamankinden daha uyanık olmalı oyunlara gelmemeliyiz.Türk-Kürt,Alevi-Sünni çatışması yaratılmak istenmektedir. Kesinlikle oyuna gelmemeliyiz. Her zamankinden daha dikkatli olmalıyız.Şer güçlerin oyununa gelip;Rütbeli askerlerimizin Vatannına ihanet etmesi, Askerimizin Askerkerimize namlu doğrulttuğu,Askerimizin vatandaşımıza, polisimizin Askerkerimize namlu doğrulttuğu, Milletin malı olan savaş uçaklarıyla ve mühimmatla demokrasimizin ve devletimizin kalesi olan TBMM’yi bombaladığı, Cumhurun başına suikast girişimini,Darbeye dur demek için vatan savunmasına geçen vatandaşlarımızın üzerine mermiler yağdırıldığı ve can kaybının yaşandığı bu alçakça darbe kalkışması, Türkiye Cumhuriyetinin şanlı tarihinde kara leke olarak yerini alacaktır.
Rabbime şükürler olsunki Cumhurun Reisine bir şey olmamış, duyarlı halk çağrıya kulak vermiş ve olaya çok acele müdahalede bulunmuşlardır. Bütün bu olumsuz şartlar içinde şükr olsunki, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının büyük çoğunluğunun demokrasiden yana tavır alması ve soğukkanlı tutumu sayesinde olayların daha fazla büyüyerek bir iç çatışmaya dönüşmeden önlenmiş, demokratik rejimimizin kesintiye uğramadan yoluna devam edebilmiş olmasıdır.
Bu saatten sonra Vatan ,Millet, Bayrak için her bir vatan evladı canını hiçe saymalı gerekirse şahadet şerbetini içmelidir.
Osmanlı İmparatorluğunun ve Türkiye Cumhuriyetinin şanlı tarihi unutulmamalı, şanlı ordumuz korunmalıdır. Son derece saygın bir yeri olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin, toplum Nezninde ve Dünya devletleri karşısında yara almaması, devletimizin kurum ve kuruluşlarıyla herzaman ki gibi birlikte uyum içinde faaliyetlerini sürdürmesi ve toplumsal bir bölünme yaşanmaması gerekmektedir. Bunun için gerekli tüm tedbirlerin acilen hayata geçirilmesi gerekmektedir.
Bilhassa devlet kurumları arasında çekişmelerin baş göstermesi; Orta Doğunu yükselen güneşi ve tek umudu olan TÜRKİYE için hiç de güzel olmayacaktır.
İçerde ve dışarda sayısız düşman sinsi sinsi bizim tökezlememizi beklerken daha duyarlı olmak zorundayız.Vatanımızın iç ve dış düşmanlarla kuşatıldığı bu tarihi süreçte devlet işleyişimizi zaafa uğratmak en büyük tehlike olacaktır. Vatanımızın bütünlüğü ve birliği en büyük arzumuzdur.
Cumhurun Reisinin dediği gibi tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet tek hayalimizdir.
Vatanımız üzerinde oynanan oyunlar neticesinde; uzun zamandan beri Milletimiz içerisinde yaratılan kutuplaşmanın, hukukun üstünlüğü ilkesinin sekteye uğratılması girişimlerinin bir an önce son bulması ve yaşanan bu olayların, daha dikkatli davranılarak bertaraf edilmesi gerekmektedir.
Milletimiz, Devletimiz ve Demokrasimiz 15 Temmuz 2016 Cuma günü büyük bir demokrasi sınavından başarıyla geçmiş, Millet bir bütün olarak bundan önce yaşanan darbelerin aksine, birlikteliği terketmemiş ve devletine sahip çıkmıştır.
Tam da böyle bir zamanda büyük milletimin hiç bir şekilde ayrım yapmaksızın ortaya koyduğu cesaret de her türlü övgüye mazhardır..
15 Temmuzda da ;28 Şubat sürecinde ve 27 Nisan muhtırasında olduğu gibi nereden ve kimden gelirse gelsin, nereye ve kime karşı yapılırsa yapılsın demokrasi dışı her türlü girişimin sonuna kadar karşısındayım, Milletimin ve devletimin yanında yer almaya devam edeceğim.
Bu darbe kalkışması sırasında ve devam eden günler de çeşitli olaylar da ve çatışmalarda şehit olan güvenlik görevlileri ve hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyorum.
Gün birlik günüdür.Gün dirlik günüdür, Gün beraberlik günüdür. Gün sen, ben değil BİZ olma günüdür.
Ne kadar şükretsek azdır. Rabbim onlara fırsat vermedi. inşallah bizde tüm millet olarak akıllı olmalı , akıllı davranmalıyız.Birbirimizi ayrıştırmamalı, ötekileştirmemeliyiz. Bu amaç doğrultusunda hareket edenlere fırsat vermemeliyiz.
Bu vatan hepimizin, yeterki kıymet bilelim…

Rabbim birliğimizi ve dirliğimizi bozmasın, Aziz Milletime ve Demokrasimize büyük geçmiş olsun. Rabbim dünya üzerindeki hiç bir devleti ve milleti darbe ile imtihan etmesin.Darbe mağduru olan tüm insanların yar ve yardımcısı olsun.

Erhan SARICA
Eğitimci, Gazeteci, Yazar

 

Etiketler: » » »
Share
656 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • src eğitim kurumları -Biz kimiz?

  14 Ocak 2020 DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GENEL, GÜNDEM, KKTC- KIBRIS, KÜLTÜR SANAT, SON DAKİKA, YAZARLAR

  src eğitim kurumları kurucusu Ayşegül SARICA sorularımızı yanıtladı Biz Kimiz Çocuklarımızı büyük ve kalabalık yapılarda kaybolmadan, kişisel özelliklerini keşfederek, özgüveni yüksek bireyler olarak yetiştirip topluma kazandırmayı hedef edinmiş bir okuluz. Deneyimli kadromuzla, Milli Eğitim programlarına sadık kalarak, bir dizi uluslararası eğitim sistemini sentezleyerek bize özel oluşturduğumuz bir eğitim programı uyguluyoruz. Eğitim,hizmet ve sosyal etkinlik Kalitemizden asla ödün vermeden “Eğitim ve spor sevmekle başlar “sloganı...
 • Ender Gül Anaokulu Esenyurt’ta Bir Numara

  04 Ocak 2020 EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, KKTC- KIBRIS, SON DAKİKA, YAZARLAR

  İstanbul Esenyurt’ta faaliyet gösteren Ender Gül Anaokulu verdiği eğitimle Esenyurtun bir numarası oldu Okul öncesi eğitimin amacı çocuklarda öğrenmeyi sevdirmek ,öğrenmeye karşı ilgi uyandırmak ve çocukta olan yeteneklerini ortaya çıkarmaktır. src eğitim kurumları bünyesinde yer alan Ender Gül Anaokulu kurucusu Ayşegül SARICA “Eğitim ve Spor sevmekle başlar…sözünü önemsiyoruz, SİZ DEĞERLİ VELİLER, ÇOCUĞUNUZUN YETENEKLERİ VE FARKLILIKLARINI KEŞFEDİP YÜKSEK KALİTEDE EĞİTİM ALMASI İÇİN DENEYİMLİ, UZMAN ÖĞRETMEN VE EĞİTMEN KADRO...
 • Yazar Erhan SARICA anaokulu çocuklarıyla buluştu

  15 Temmuz 2019 EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, SON DAKİKA, YAZARLAR

  İstanbul Esenyurt ta Yazar Erhan SARICA öğrencilerle buluştu. Özel Ender Gül Anaokulu yıl sonu etkinliği kapsamında düzenlenen törende konuşan Yazar Erhan SARICA "Eğitim ve spor sevmekle başlar "dedi. ...
 • Ender Gül Anaokulu Yeni Eğitim Yılına Hazır

  15 Temmuz 2019 DÜNYA, EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, KKTC- KIBRIS, SON DAKİKA, YAZARLAR

  Esenyurt ta faaliyet gösteren Ender Gül Anaokulu Kurucusu Ayşegül SARICA yeni eğitim öğretim yılına hazırlanıyoruz dedi. İstanbul Esenyurt Çınar mahallesi Fiyaka Esenşehir sitesinde sekiz yıldır faaliyet gösteren kurum başarılı çizgisiyle kendinden söz ettiriyor. 2019-2020 eğitim öğretim yılı için kayıtlar devam ediyor,bizde hazırlıkları bitirmek üzereyiz. src haber ...