• Ender Gül Anaokulu

logo

Eğitim Öğretim Yılı Açılışı Ümmetin Uyanışına Vesile Olsun

Merhaba;

Sevgili öğrenci kardeşlerim,meslektaşlarım ve velilerimiz,

Devletimiz Eğitim alanında olduğu gibi, her alanda gelişmiş, güçlü , Refah ve varlık içinde yaşayan bir ülke olma yolunda, kararlı adımlarla ilerliyor.

Ortadoğu da  ve dünyada söz sahibi olmayı başarmış durumdaki Türkiyemizi   Dünya Liderliğine taşıyacak olan, eğitimli,dürüst, nitelikli, rekabetçi, çalışkan,başarılı ve her zaman bilginin takipçisi olmayı ilke edinmiş nitelikli öğrenci,genç velevki  insan gücüdür.

 Güçlü,Başarılı,Hükmeden,Sözgeçiren Türkiye hedefine doğru ilerlemeye devam ettiğimiz bu süreçte en büyük umudumuz, okul sıralarında oturan öğrencilerimiz , gençlerimiz,öğretmenlerimizdir. Onlar güzel geleceğimizin, yarınlarından emin, istikrarlı, mutlu ve huzurlu bir Türkiye’nin ve  huzurlu bir Dünya’nın habercileridir.Bu yıl ki eğitim öğretim yılı açılışının En çok birlik olmaya ihtiyacımız olduğu şu günlerde Ümmetin uyanışına vesile olmasını temenni ederim.Dünya üzerinde kan ve gözyaşının dinmediği zulumlerin devam ettiği bu günler son bulsun ümmetin uyanışına vesile olsun.

Öğrencilerimizi, yarınlara en iyi biçimde hazırlayabilmemizin yolu,Tam donanımlı öğretmenlerle ,tam donanımlı okullarımızda kaliteli bir eğitim vermeyi başarmaktan geçmektedir.

Eğitim ve öğretim, Ahlaklı,dürüst,sürekli yenilenmeyi, gelişmeyi, öğretmenden öğrencisine kadar herkese değişimin takipçisi olmayı zorunlu kılan, her dönemde önceliğini koruyan dinamik bir alandır.

Eğitimciler olarak, öğrencilerimize  yaptığımız yatırımların, geleceğimize yatırım olduğunun bilincindeyiz, eğitim alanındaki çalışmalara büyük önem vermeye devam ediyoruz. Özellikle son yıllarda hayata geçirilen projeler, eğitimde kalitenin yükseltilmesine yönelik çalışmalarda ciddi bir mesafe katedilmesini de beraberinde getirmiştir.

İnsan olarak,Eğitimciler olarak amacımız, her şeyden önce öğrencilerimizin geleceğe daha iyi hazırlanmalarını sağlamak,iyi bir insan olmaları yolunda katkıda bulunmak,ümmet olma yolunda onlara ışık olmaktır; bu çerçevede altyapı eksikliklerini gidermek ve eğitimin önündeki engelleri aşarak  tüm öğrencilerimize en iyi koşullarda eğitim imkanı sunmak, tüm okullarımızı bilim ve teknolojiyle donatıp iyi bir öğrenme ortamı sağlamaktır.

Eğitim çağındaki öğrencilerimizin, okul öncesinden üniversiteye en iyi koşullarda yetiştirilmeleri,  hayata atılmaları Türkiye’miz ve Dünya’mız için büyük önem taşımaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, 2017-2018 eğitim-öğretim yılı için  öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiamızave velilerimize  başarılar diliyor, tüm gönül dostlarımı muhabbetle selamlıyorum.

Mutlu,huzurlu,başarılı bir yıl dilerim.

Eğitimci, Gazeteci, Yazar

Erhan SARICA

 

Etiketler:
Share
883 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?