• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

EĞİTİMCİ,YAZAR ERHAN SARICA

Yazar hakkında

Halen İstanbul’da yaşayan SARICA, 1973 yılının Kasım ayında Kayseri’de doğdu.
İlköğrenimini Argıncık İlkokulu’nda tamamladıktan sonra Argıncık Lisesi’nde orta eğitimine devam etti. Mimar Sinan Yapı Meslek Lisesi Harita Kadastro bölümünü okudu. Lise yıllarından sonra Kıbrıs Yakın Doğu üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünü kazandı bir yıl Ankara Üniversitesi Tömer’de lisan kurslarına devam etti. Daha sonra maddi yetersizliklerden dolayı eğitim hayatını Türkiye’de 1995 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümüyle devam ettirdi.1999 yılında mezun olan SARICA aynı yıl Yozgat ta öğretmenliğe başladı. Eğitim öğretim hayatının yanı sıra profesyonel iş yaşamına Gazetecilik ve reklamcılık sektöründe başladı ve pek çok farklı gazetede iş deneyimini artırdı. Gazeteciliğin çeşitli alanlarında tecrübe kazandı. Daha sonra üniversite yıllarında Gazete Mega Van’ı kurdu .
BESAM-Bilgi,eğitim ve sosyal araştırmalar merkezi eğitim editörlüğünü de yapan SARICA Düşlediğin hedefi gerçekleştir, İş ve insan ilişkileri, Markalaşmak, Proje yönetimi, Girişimcilik, İnsan kaynakları yönetimi ve Çatışma yönetimi seminerlerine de katılmıştır.
Halen bir çok yayın organında yazıları yayınlanmaktadır. Çeşitli araştırmaları devam etmekte ve kitap olma sırasını sabırsızlıkla beklemekteler. Eyvah çocuğum okula başlıyor makaleleri oluşmakta okuyucularından olumlu tepkiler almaktadır.
İlk kitabı MOBBİNG DE YAPARIM KARİYER DE’nin araştırma ve yazım safhalarında Kıbrıs’ta bulunan SARICA burada tanıştığı Ayşegül Hanımla hayatını birleştirme kararı almıştır.
BU ADAM BENİM BABAM Kitabının ardından üçüncü kitabıyla sizlerle kucaklaşan SARICA; Yasemin , Kübra Nur ve Ahmet Mecid’in babasıdır.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
1266 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI