• Ender Gül Anaokulu
 • nartanem anaokulu
 • eso erhan sarıca okulları

logo

Eğitimde Feda Edilebilecek Tek Fert Yoktur

Eğitim milletleri ileriye taşıyacak,onları başarılı kılacak ve fertleri yuceltecek en önemli unsurdur.
Hiç bir devlet yoktur ki eğitimi gözardi Edip yükselsin ,hiç bir fert yoktur ki eğitimsiz dört dörtlük olsun.
Öyleyse Eğitimde feda edilebilecek tek bir fert yoktur .eğitimde feda edilecek fert,zaman ve devlet yoktur derken herkese matematik,coğrafya,tarih,edebiyat ve fizik dayatın demiyoruz.
Önce çocuğu sevin,eğitimi sevin,çocuğa eğitimi sevdirin.Eğitim ve Spor sevmekle başlar diyoruz…

Sevgisiz hiç bir fert başarıya ulaşamaz

Öyleyse ne yaparsanız yapın ,sevgiyle yapın.

Birine birşey söyleyecekseniz ve ikna edecekseniz bunu sevgiyle yapın .

Eğitimde feda edilebilecek ne bir fert nede boş bir zamanımız var.bizler muassir medeniyetler seviyesine ancak eğitimle ulaşabiliriz .Biz herkese sadece beşeri ilimler dayatın demiyoruz.ayni zamanda vatan,millet,devlet,bayrak,doğruluk ve dürüstlükle de donatin istiyoruz.
Önce çocuğu sevin,eğitimi sevin,çocuğa eğitimi sevdirin.Eğitim ve Spor sevmekle başlar diyoruz…

Siz Önce çocuğu sevin,sonra o herşeyi sevecektir.
Siz sevgiyle bireyler yetiştirin ,onlara iyi bir insan olmayı öğretin ,doğru olmayı öğretin,adaletten ayrilmamayi öğretin yeter… O zaten seçtiği meslekte iyi olacaktır.

Çocuklarımız ve geleceğimiz için eğitime hassasiyet göstermeliyiz.
Dünya devletleri arasında hakettigimiz yeri almak için eğitimin
kalitesinin yükseltilmesini sağlamalıyız.
Sokakları bilinçsiz mezunlarla doldurmak yerine ,bilinçli ,bilgili,donanımlı bireyler yetiştirmeliyiz.

Okullardan yıllarca emek harcayıp iki kelime yabancı dil konuşamayan öğrenciler yetiştirmekten vazgeçmeli.Bunun yerine önce yabancı dili sevdirmeliyiz.
Çocuk sevdiği şeyi öğrenir ,sevdiği şeye kıymet verir.

Aynı yabancı dil eğitiminde olduğu gibi sanatta ve spordada yanlış uygulamalarla yıllarca boşa emek harcadık…sanatsiz kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir diyen Atatürk’ün sözünü aslında hep yabana attık.
Yine Atatürk’ün ;Ben sporcunun çevik ve namuslusunu severim. -Spor, ahlaktır. -Türk gençliği, sağlıklı yetişip spor yaparsa ulusumuzun geleceği güvence altındadır. diyordu.
Biz yıllarca bu sizleri okuduk yazdık ama her ne hikmetse gereğini yapamadık yada yapmadık.
Artık oturduğumuz yerden ayağa kalkmalı silkelenmeliyiz.uzerimizdeki ağır tozlu yükü atmalı ve geleceğimiz için sanata ve spora gereği gibi hem hayatımızda hemde eğitimimiz de yervermeliyiz.

 

Eğitimci yazar Erhan SARICA

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
995 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • src eğitim kurumları -Biz kimiz?

  14 Ocak 2020 DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GENEL, GÜNDEM, KKTC- KIBRIS, KÜLTÜR SANAT, SON DAKİKA, YAZARLAR

  src eğitim kurumları kurucusu Ayşegül SARICA sorularımızı yanıtladı Biz Kimiz Çocuklarımızı büyük ve kalabalık yapılarda kaybolmadan, kişisel özelliklerini keşfederek, özgüveni yüksek bireyler olarak yetiştirip topluma kazandırmayı hedef edinmiş bir okuluz. Deneyimli kadromuzla, Milli Eğitim programlarına sadık kalarak, bir dizi uluslararası eğitim sistemini sentezleyerek bize özel oluşturduğumuz bir eğitim programı uyguluyoruz. Eğitim,hizmet ve sosyal etkinlik Kalitemizden asla ödün vermeden “Eğitim ve spor sevmekle başlar “sloganı...
 • Ender Gül Anaokulu Esenyurt’ta Bir Numara

  04 Ocak 2020 EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, KKTC- KIBRIS, SON DAKİKA, YAZARLAR

  İstanbul Esenyurt’ta faaliyet gösteren Ender Gül Anaokulu verdiği eğitimle Esenyurtun bir numarası oldu Okul öncesi eğitimin amacı çocuklarda öğrenmeyi sevdirmek ,öğrenmeye karşı ilgi uyandırmak ve çocukta olan yeteneklerini ortaya çıkarmaktır. src eğitim kurumları bünyesinde yer alan Ender Gül Anaokulu kurucusu Ayşegül SARICA “Eğitim ve Spor sevmekle başlar…sözünü önemsiyoruz, SİZ DEĞERLİ VELİLER, ÇOCUĞUNUZUN YETENEKLERİ VE FARKLILIKLARINI KEŞFEDİP YÜKSEK KALİTEDE EĞİTİM ALMASI İÇİN DENEYİMLİ, UZMAN ÖĞRETMEN VE EĞİTMEN KADRO...
 • Yazar Erhan SARICA anaokulu çocuklarıyla buluştu

  15 Temmuz 2019 EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, SON DAKİKA, YAZARLAR

  İstanbul Esenyurt ta Yazar Erhan SARICA öğrencilerle buluştu. Özel Ender Gül Anaokulu yıl sonu etkinliği kapsamında düzenlenen törende konuşan Yazar Erhan SARICA "Eğitim ve spor sevmekle başlar "dedi. ...
 • Ender Gül Anaokulu Yeni Eğitim Yılına Hazır

  15 Temmuz 2019 DÜNYA, EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, KKTC- KIBRIS, SON DAKİKA, YAZARLAR

  Esenyurt ta faaliyet gösteren Ender Gül Anaokulu Kurucusu Ayşegül SARICA yeni eğitim öğretim yılına hazırlanıyoruz dedi. İstanbul Esenyurt Çınar mahallesi Fiyaka Esenşehir sitesinde sekiz yıldır faaliyet gösteren kurum başarılı çizgisiyle kendinden söz ettiriyor. 2019-2020 eğitim öğretim yılı için kayıtlar devam ediyor,bizde hazırlıkları bitirmek üzereyiz. src haber ...