• Ender Gül Anaokulu
  • nartanem anaokulu
  • eso erhan sarıca okulları

logo

EKYS Soru ve Cevapları Ne Zaman Yayınlanır?

15 Mart 2020 günü saat 10:15 yapılan MEB Yönetici Atama (EKYS) Sınavı Soru ve Cevapları Ne Zaman Yayınlanır sorusu merak konusu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim kurumlarına yönetici atamada sözlü mülakatın ardından hayata geçirdiği yazılı sınav sisteminin ardından yöneticilik görevi isteyen eğitimciler 2020 yılı MEB Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavına katıldı. Eğitimcilerin bağlı bulunduğu Sendikalar da üyelerinin bu sınavda başarılı olabilmeleri için kitap yayınladılar kurslar düzenlediker. Kursa gidemeyen müdür ,müdür yardımcısı adayları yayın evleri de hazırlık kitabı üzerinden sınav konularına çalışmışlardı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca Düzenlenen “Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (2020-MEB-EKYS)” başvuru kılavuzunun ardından adaylar sınavın yapılacağı tarihi bekliyordu.

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı arasında imzalanan Protokol uyarınca ÖSYM tarafından 15 Mart 2020 tarihinde 50 il merkezinde, 2020 Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı 2020-MEB-EKYS gerçekleşti.

Başvuruları 22-30 Ocak 2020 tarihleri arasında yapılan Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (2020-MEB-EKYS) 15 Mart 2020 tarihinde saat 10.15’te yapıldı ve 150 dakika yani 2.5 saat sürdü.

EKYS de yönetici adaylara çoktan seçmeli 80 sorudan oluşan bir test uygulandı.

Yazılı sınavda Genel yetenek ve genel kültür: ,Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi,coğrafya,Değerler eğitimi,eğitim yönetimi konularında sorular soruldu.

Sınav sonuçlarının değerlendirmesinde yalnız doğru cevaplar dikkate alınacak, yanlış cevaplar dikkate alınmayacaktır. Adayların sınav puanları, doğru cevap sayıları toplanarak 100 tam puan üzerinden hesaplanacaktır.

Sınavdan sonra ÖSYM Başkanlığı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılacaktır.

Sınav öncesinde konuştuğumuz eso erhan sarıca okulları kurucusu Ayşegül SARICA sınava katılan tüm adaylara başarılar diliyorum dedi.

Etiketler: » » » » » »
Share
85 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?