• Ender Gül Anaokulu
  • nartanem anaokulu
  • eso erhan sarıca okulları

logo

Ersin Tatar ” 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı” mesajı yayımladı

Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa milletvekili Ersin Tatar, “ Kıbrıs’ı Helen yapma , Türkiye’yi Kıbrıs’tan çıkarma, Kıbrıs Türkü’nü azınlık durumuna düşürme hayalinde olan Rum-Yunan ikilisinin asla başarılı olamayacağını” vurguladı.
Ersin Tatar, “ Kıbrıs Türk Halkı’nın 20 Temmuz 1974 sabahı başlayan Kıbrıs Barış Harekatı’nın, Türkiye’nin de Kıbrıs’ın önem ve değerinin bilincinde olduğunu ” 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı” dolayısı ile bir mesaj yayımladı.UBP Lefkoşa milletvekili Ersin Tatar meajında şunları vurguladı:
“ Rum-Yunan ikilisi öteden beri, Kıbrıs’ı bir Helen adası olarak görmektedirler. Enosis , yani adanın Yunanistan’a bağlanması onlar için vazgeçilmez, milli, kendilerini bir arada tutan bir ülküdür. Rum-Yunan okullarında , ordularında bugün hala bunu hayal ettirmekte, Rum-Yunan gençliğini Türkiye ve Kıbrıs Türkü karşıtı duygularla yetiştirmektedirler.
15 Temmuz 1974’te gerçekleştirilen Rum-Yunan darbesi Rum-Yunan hayallerinin ne kadar tehlikeli olduğunu bizlere göstermiştir.20 Temmuz 1974 sabahı başlayan Kıbrıs Barış Harekatı , Rum-Yunan ikilisinin Enosis hayallerini yok etmek , Kıbrıs Türk Halkı’nı özgürlük ve egemenliğine kavuşturmak için yapıldı.Kıbrıs Türk Barış Harekatı sonucunda üzerinde bir Devlet kurduğumuz , özgürce ve güven içinde yaşadığımız bir coğrafyaya kavuştuk.
Her akıl izan, vicdan ve akıl sahibi Kıbrıs Türkü 20 Temmuz 1974 Barış Harakatı doğan güneşin bize getirdiklerinin anlam ve öneminin idraki içindedir.44 yıldır Kıbrıs Türk tarafı ve Türkiye gerçekçi bir anlaşma için elinden geleni yapmış ama bazı süper güçlerin şımarttığı Rum tarafı hayallerinden asla vazgeçmemiştir.
Bizim yapmamız gereken her durumda Devletimize , 20 Temmuz 1974 Barış Harekatı sonucu elde ettiğimiz özgürlük ve güvenliğimize sahip çıkmak Rum-Yunan ikilisini aldatıcı, sinsi önerilerine kulak tıkamaktır.Bizim yapmamız gereken evimize çeki-düzen vermek, halkımızın çoktan hak ettiği refah düzeyine , yüksek yaşam kalitesine ulaşmasını sağlamaktır.Bizim yapmamız gereken 20 Temmuz öncesi karanlık günlerini asla unutmadan Anavatan Türkiye ile birlikte yürümek, birlik beraberliğimizi her şeyin üstünde tutmaktır.Halkımızın 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’nı candan kutlarken bugünlere gelmemizi sağlayan ve aramızda olmayan herkesi rahmet, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımızı, Kıbrıs Türk mücahidini, gazilerimizi şükranla anarım.”

Fuat Nasip Nalcıoğlu Kıbrıs, src haber

Etiketler: » » » » » » » »
Share
744 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?