• Ender Gül Anaokulu
  • nartanem anaokulu
  • eso erhan sarıca okulları

logo

25 Eylül 2020

Esenyurt Okulları Temiz ve Hijyenik

İstanbul Esenyurt ta okullar Covid-19 tedbirleriyle yüz yüze eğitime hazırlanıyor

İstanbul Esenyurt taki okullar, uzaktan eğitim sürecinin ardından Covid-19 tedbirleri kapsamında belirli kademelerde yüz yüze eğitimin başlayacağı 2020-2021 eğitim öğretim yılına hazır.
Yeni eğitim öğretim yılı için ders zili çaldı. Okullar, 31 Ağustos’ta uzaktan eğitime başladı, belirli kademelerde ise 21 Eylül’de yüz yüze eğitime geçildi.

İstanbul Esenyurtta Öğrenciler yaklaşık 6 aylık bir sürenin ardından yeniden okullarına kavuşmuş olmanın heyecanını yaşadılar, İstanbul Esenyurttaki okullarda yeni tip corona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında hummalı hazırlık çalışmaları yürütülmeye devam ediyor.

Esenyurt ta “Okulum Temiz” belgesi almak için tüm okullar başvurularını yaptı.Okullardaki yeni döneme hazırlık çalışmalarını görüntülendi.

Esenyurt Belma Barut ilkokulundaki çalışmalar dikkat çekiyor.Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Paşali BEŞLİ çalışma ve hazırlıkları yerinde inceledi.

İstanbul Esenyurt Belma Barut İlkokulunun giriş kapısından itibaren alınan tedbirler dikkati çekti. Öğrenciler ve ziyaretçiler, güvenlik görevlileri tarafından ateşi ölçülerek içeri alınırken, ziyaretçilerin isimleri kaydedilmekte.

Okul binasının giriş kapısında bulunan hijyen paspasında ayakkabılarını temizleyerek içeri giren öğrencilere, maskelerini çıkarıp ellerini dezenfekte etmelerinin ardından yeni maske verilmekte.


Yeni eğitim öğretim dönemi için sınıflarda da birçok önlem alınmış durumda. Sıralar sosyal mesafeye göre dizilirken, her öğrencinin oturacağı sıralar dezenfekte edilmiştir.

Okulun birçok yerinde dezenfektan noktaları bulundurulurken, özellikle öğrencilerin yoğunluk oluşturabileceği okul ve sınıf giriş noktalarına da 1,5 metrelik sosyal mesafeye uyulması konusunda uyarıcı etiketler yapıştırıldı.

Okulun koridorlarına, sınıflarına, tuvaletlerine, öğretmen odası ve toplantı odası gibi birçok yerin görünür noktalarına ise Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan Covid-19 tedbirleriyle ilgili bilgilendirici afişlerin asıldığı görüldü.

Bu arada özellikle 1. sınıf ve anasınıf öğrencilerinin kullandığı alanlar titizlikle sık sık havalandırılmakta ve dezenfekte ediliyor

Etiketler: » » » » » »
Share
9 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?