• Ender Gül Anaokulu
  • src eğitm kurumları

logo

Esenyurt ’ta Madde Bağımlılığı İle Mücadele İçin Yeni Tesis

Madde Bağımlıları Rehabilitasyon Merkezi

Esenyurt ’ta Madde Bağımlılığı İle Mücadele İçin Yeni Tesis

 

Türkiye’de ilçe belediyeleri arasında her zaman ilkleri halkın hizmetine sunan Esenyurt Belediye Başkanımız Sayın Necmi Kadıoğlu, gençleri uyuşturucu batağından kurtarmak ve sosyal hayata kazandırma adına yeni bir ilke daha imza atıyor.

 

Son yıllarda ülkenin kanayan yarası haline gelenmadde bağımlılığı konusunda özellikle ilçede yaşayan gençlerin heba olmaması için 2010 yılından bu yana Başkanımız Sayın Necmi Kadıoğlu’nun direktifleri ile Esenyurt Belediyesi uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile mücadele ediliyor.

 

2015 yılında kurulan Esenyurt Belediyesi Yeni Başlangıçlar Merkezi uyuşturucu batağının içine düşen gençleri rehabilite ederek sosyal hayata kazandırıyor. Esenyurt Belediyesi’nin bu amaçla yeni projesi olan “Bağımsızlık Köyü” önümüzdeki günlerde hayat bulacak. Bu proje ile uyuşturucuya bulaşmış gençler yeni tesiste rehabilite olduktan sonra temiz bir şekilde yaşamına devam edebilecek.

 

Toplam 14.000 bin metre kare alan üzerine kurulacak olan tesis içinde; Toplantı odaları, yemekhane, Görüşme odası, Terapi odası, 120 Kişilik- Konferans salonu, Sergi Alanı, Aktivite Alanı, Kütüphane, Mesleki Atölyeler, Eğitim Sınıfları, Ekilebilir Bahçe, Hayvan Besleme Alanları, Kapalı yüzme havuzu, Açık ve Kapalı Basketbol ile futbol sahaları bulunmaktadır.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
628 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?