• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

Esenyurtlu Ev Hanımları ve Engelliler Dayanışma Derneği HANEDER

HANEDER

Esenyurtlu Ev Hanımları ve Engelliler Dayanışma Derneği HANEDER:Dernek  üyesi ev hanımları  için meslek  ve gelir kazandırma projeleri geliştirmektir.

 

Derneğimiz Çevremizdeki ev hanımlarına mesleki beceri kazandırmak ve kazanılan bu becerilerinin de değerlendirilerek,onlara gelir kazandırma yolunda çalışmalar başlatmış durumdadır.

Bu çalışmalarımızı şu şekilde zetleyebiliriz.

Dünyada Amigurumi olarak bilinen örgü oyuncak konusunda ev hanımlarımıza bu beceriyi kazandıracak kurs açmış bulunuyoruz.Kurslarımıza devam eden ev hanımları kazandıkları bu beceri ile,dünya standardında el örgü oyuncak yapabilecek düzeye gelmektedirler.Biz de dernek olarak,ev hanımları üyelerimiz tarafından üretilen bu oyuncakları gerek yurtiçi ve gerekse yurtdışı kanallardan satış ve pazarlamasını yaparak,üye ev hanımlarımıza sürekli  gelir elde edecekleri bir iş imkanı yaratmayı hedefliyoruz.

Bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmalardan elde ettiğimiz sonuç doğrultusunda,ev hanımlarımız bu işe son derece uygun ve bu işi severek yapabilecek durumdalar.Su anda 20 kişi ile eğitim vermeye devam ediyoruz.Bize gelen taleplerden,kursa katılmak isteyen,bu konuda eğitim almak ve iş yapmak isteyen binlerce müraacatla karşı karşıyayız.

Yeni kurslar açabilmek,yeni üyelere eğitim verebilmek amaç ve arzusundayız.Derneğimiz  imkanlarının bu yönde geliştirilmesi için  hayırsever insanlarımızın ve şirketlerin katkı ve desteklerini bekliyoruz.

Saygılarımızla

Hatice Özcan Uygun

Dernek Başkanı

Etiketler: » » » » » » »
Share
653 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?