• Ender Gül Anaokulu
  • nartanem anaokulu
  • eso erhan sarıca okulları

logo

02 Kasım 2018

Esenyurtta Kaldırımlar Esnafın,Yollar Yayaların

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde  kaldırımlar esnafınlar tarafından işgal edilmiş durumda.

Esenyurt’ta cadde üzerindeki kaldırımlara kadar taşan esnaf reyonları pes dedirtti. İnsanlar işgal edilen kaldırımlar yüzünden yoldan yürümek zorunda kalıyorlar.

Esenyurt ta caddelere taşan bu işletmelere ve mahalle aralarını çöp ve atık toplama yerine çevirenlere Esenyurt belediye ekiplerinin herhangi bir müdahalede bulunmaması ise dikkat çekiyor.

Esenyurt’ta bulunan bir çok işyerinin önlerindeki kaldırımları işgal etmesi tehlike yaratıyor.Marketler,kahvehaneler,ucuzlukçular,pastane ve kafeler bunların başında yeralıyor.

Yolda yürümek zorunda kalan ve her an trafik kazasıyla burun buruna yaşayan Esenyurt halkı; “Kaldırımlar market reyonu olarak kullanıldığı için işgal altında. Marketlerin reyonlarının kaldırımı komple kapattığı için vatandaşın yoldan yürümesi gerekiyor. Bu yüzden birçok kişiye otomobil ya da motosiklet çarpması an meselesi. Ayrıca kaldırımları masa sandalyelerle kapatıp fosur fosur sigara içenlerin arsından çocuklarımızla yürümek zorunda kalıyoruz.İstanbul’un birçok ilçesinde bulunan yerlere zabıta ekipleri müdahale ederken, buraya neden gözlerini kapatıyorlar. Bu işletmelere gereken cezai yaptırımın uygulanması için Belediye başkanını ve ilgili arkadaşları görevlerini yapmaya davet ediyoruz” diye konuştular.

src haber -src ajans

Etiketler: » » » »
Share
382 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?