• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

21 Eylül 2018

Esenyurt’ta Sprey Boyalï Saldırgan Yine isbasinda

Esenyurt’ta spreyli saldırgan  onlarca mahalleliyi sabah sabah sokağa döktü

 İSTANBUL,(src)
ESENYURT’TA park halindeki onlarca araç sarı sprey boya ile boyandı. Araçlarının zarar gördüğünü öğrenen mahalleli sokağa döküldü.


Olay 20 Eylül persembe gece Üçevler Mahallesi’nde meydana geldi. Sabah işe gitmek isteyen sokak sakinleri araçlarını sokak içerisine park etti. Gece saatlerinde kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişiler sokakta sol tarafta park halindeki araçları sarı sprey boya ile boyayarak kaçtı.

ARAÇ SAHİPLERİ SOKAĞA DÖKÜLDÜ
Araçlarının zarar gördüğünü öğrenen üçevler mahalleli araç sahipleri hemen araçlarının yanına gitti. Olay yerine gelen mahalle sakinleri  olayı gerçekleştiren kişi ya da kişilerin eşkalini belirlemek için sokaktaki güvenlik kamera araştırması yaptı. Araç sahipleri ise kendi imkanları ile boyanan araçlarını temizlemeye çalıştı. Bazı araç sahipleri boyayı islak mendil ile bazıları ise temizlik maddesi ile çıkartmaya çalıştı.

Sarı boyalı saldırgan sol tarafa park etmiş araçları boyamış.
Sokağa dökülen mahalle sakinlerinden İmdat ÇETİN “Çocuğum ‘baba araba boyanmış’ dedi. Çıktım evden baktım benim araç boyalı Değil, ama komşuların araçları sarı renkle boyalı. Kimin yaptığını bilmiyoruz.  Elimizdeki temizlik maddesiyle araçlarımızı temizliyoruz” dedi.
Bir başka araç sahibi Erhan SARICA ise sokakta içerisindeki sağ taraftaki araçlarda bir şeyin olmadığını ancak  sol tarafa park etmiş araçların bazılarının boyalı olduğunu belirtti. Mahalle sakinlerinin araçlara zarar veren kişileri yakalamak için çalışması devam ediyor.

Hafta başından beri sokak lambalarının tanımadığı,915 ve 916. Sokakların zifiri karanlık olduğu,boyalı saldırganların da bu karanlık sokakları seçtikleri belirtildi.

Üçevler mahallesi muhtarlığı konuyu Tedaş arıza servisi ne bildirildiği belirtildi.

Aracı zarar gören Erhan SARICA bu olay son olsun,sokak lambalarının yapılmasını istedi.

src haber – src ajans

Etiketler: » » » » » » »
Share
419 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?