• Ender Gül Anaokulu
  • nartanem anaokulu
  • eso erhan sarıca okulları

logo

GAZİ MUSTAFA KEMAL ESENYURT’TA ANILDI

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ESENYURT’TA ANILDI
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 79’uncu ölüm yıldönümünde Esenyurt Cumhuriyet Meydanında anma töreni gerçekleşti. 10 Kasım saat 09,05’te Esenyurt Cumhuriyet meydanında düzenlenen Atatürk’ü anma töreninde Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci, Garnizon Komutanı Piyade Albay Tarkan Gök, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu,Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Paşali BEŞLİ,Şube Müdürleri ,Okul Müdürleri, Siyasi partiler,src haber Editörü Ayşegül SARICA ,Diğer basın mensupları ile farklı kurum ve kuruluşlar tarafından Atatürk anıtına çelenk bırakıldı.

Çelenk bırakma merasimi ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile saat 09,05’te sirenler çaldı.

İstanbul Esenyurt Cumhuriyet Meydanında düzenlenen 10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ü anma töreni sonrasında program Esenyurt Belediyesi Kültür Merkezinde çeşitli etkinlikler ile devam etti.

Kültür Merkezinde düzenlenen programa çok sayıda öğrenci, öğretmen ve vatandaşlar katılım sağladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program …“ ‘Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır’ diyen ve tüm ömrünü vatanına milletine adayan isimdir Atatürk” dedi.

 

Esenyurt … öğrencileri tarafından “Büyük Önder Atatürk” metni ve “Atatürk’ten Son Mektup” adlı şiir okundu. Şiir dinletisi ardından edebiyat bölümü öğrencileri tarafından Oratoryo ve öğrencilerden oluşan koronun Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği türkülerin söylenmesi ile program sona erdi.

srchaber / src ajans

Etiketler: » » » »
Share
862 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?