• Ender Gül Anaokulu
  • nartanem anaokulu
  • eso erhan sarıca okulları

logo

29 Mart 2017

‘GEM Koordinatörleri Kurucu Müdürlük Kadrosu İstiyor!’

”GEM Koordinatörleri Kurucu Müdürlük Kadrosu İstiyor!’

Türkiye genelinde görev yapan Geçici Eğitim Merkezlerindeki Koordinatörler Antalyada seminerde biraraya geldiler.

GEM Koordinatörleri kadro talebi;”Dershane öğretmenleri sınavsız kadrolu öğretmen olurken, GEM Koordinatörleri kadro talebinin verilmemesi çok büyük bir adaletsizliktir. Bizler özel okullarda değil, devletin okullarında yıllardır  çok kötü şartlar altında Koordinatörlük yapıyoruz.

Bazılarımız 3 ay bazılarımız 3 yıldır  çok kötü şartlar altında Koordinatörlük yapıyoruz Geçici Eğitim Merkezlerindeki eğitimin aksamadan devam etmesini sağladık. Yol paramızı ve yemek paramızı aldığımız  ücretten ödedik. Bütün bu emeğe karşılık, belediyedeki taşeron işçilere, fahri görev yapanlara, özel dershane öğretmenlerine kadro verilip, bize verilmemesi, binlerce Geçici Eğitim Merkezlerindeki Koordinatörleri ve ailelerinin çok zoruna gitmektedir.

Geçici Eğitim Merkezlerinde çok zor şartlar altında Koordinatörlük yapan arkadaşlarımızın statüsü bir türlü belirlenememiştir. Bazı kurumlar Çeşitli okullarla ilişkşlendirilmelerine rağmen durum içinden çıkılmaz bir hal almaktadır.
Bu nedenle belirli kriterler oluşturularak, yıllardır Geçici Eğitim Merkezlerindeki Koordinatörlük yapanlara kontenjan ayrılması ve bu Koordinatörlerin de kadrolu yapılması talebimizdir.

Çalıştığımız okullarda  ikinci sınıf idareci muamelesi ve velilerin ,öğrencilerin karşısında saygınlığın bile yok.Koordinatörlük   bir maaş ve öğretmen ekdersi verilmekteyken tam gün eğitim yapan kurumlarda  günde 8-10 saat çalışan Koordinatörler aynı ücreti almaktadır .Ek ders bakış açılarını eklersek gerçekten çıkmazdayız. Yıllarca devlet okullarında hizmet yapmış tecrübe sahibi öğretmenler ve müdür yardımcıları olarak soruyoruz Geçici Eğitim Merkezlerindeki Koordinatörlere neden kurucu müdürlük hakları verilmesin?

EN AZ KURUCU MÜDÜRLER KADAR BİZİMDE HAKKIMIZ.YETKİLİLERİMİZİN BU KONUDA GEREKEN DUYARLILIĞI GÖSTERMELERİNİ BEKLİYORUZ
SAYGILARIMIZLA”

Etiketler: » » » » »
Share
1565 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?