• src nakliyat
  • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
  • SRC SİGORTA

logo

Genç Müzisyenlerden ‘The Message’

Lise öğrencilerine ücretsiz profesyonel müzik ve tiyatro eğitimi veren Sanat Akademileri dönem sonunu düzenlenen sertifika töreni ve muhteşem bir konserle taçlandırdı.

 

Türk ve Dünya müziğinin en seçkin eserlerini seslendiren 312 Müzik Akademisi öğrencisi ‘The Message’ filminin soundtrackı ile ayakta alkışlandı. Gecede, eğitimlerini başarı ile tamamlayan öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı ‘Uygulamalı Tiyatro ve Müzik Sertifikası’ verildi.

GENÇ MÜZİSYENLERDEN ‘THE MESSAGE’

542 Müzik ve Tiyatro öğrencisinin performans sergilediği yılsonu programı Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde öğretmen ve ailelerin katılımıyla gerçekleştirildi. Programda; Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, İlçe Halk Eğitim Müdürü Aziz Akdoğan’da yer aldı.

 

Başakşehir Belediyesi’nin ilçe öğrencileri için bilgievleri ile başlattığı müzik ve tiyatro eğitimlerini profesyonel olarak devam edebilmeleri için hayata geçirdiği Müzik ve Tiyatro Akademileri dönem sonunu muhteşem bir konserle tamamladı. Sanat akademilerinin yılsonu konseri ve sertifika töreni Başakşehir Belediyesi Tiyatro Akademisi’nde eğitim alan 312 öğrencinin katıldığı ‘Ah Şu Gençler’ isimli tiyatro gösterisi ile başladı. Akademi öğrencileri aile ve çocuk ilişkilerini mizahın gücünü kullanarak gerçekçi bir dille sahneye taşıdı.

 

Tiyatro Akademisi öğrencilerinin performanslarının ardından program Müzik Akademisi öğrencilerinin konseri ile devam etti. 3,5 ay önce eğitim hayatına başlayan Akademide eğitim alan genç müzisyenler muhteşem bir konser gerçekleştirdi. Öğrenciler gecede, Klasik Müzik ve Modern Batı ve Türk Müziği’nin en seçkin, bilindik eserlerini seslendirdi. Konser, ‘The Message’ filminin soundtrackı ile başladı. Piyano, gitar, ney sololarının da yer aldığı konserde; Nihavent Lonca, Yine Bir Gülnihal, Uzun İnce Bir Yol, K. Hicazkar Lonca, Haydar Haydar, Bir Kızıl Goncaya Benzer, Çifte Sofyan, Türk Marşı, Sultaniyegah Sirto ve Hababam Sınıfı eserleri başarı ile seslendirdi.

 

Konserin finalini ‘Ağlama Değmez Hayat’ parçası ile yapan müzisyenler uzun süre ayakta alkışlandı.

 

“GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ

 

Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, dönemi başarı ile tamamlayan Sanat Akademisi öğrencilerine sertifikalarını verdi. Başkan Yardımcısı Dikbaş ve Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Tiyatro Akademisi Koordinatörü İlknur Demir ve Müzik Akademisi Koordinatörü Muhammed Yıldırır’a gecenin anısına çiçek takdim etti.

 

Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş yaptığı selamlama konuşmasında gençlerimize güveniyoruz, söyleyecek çok şeyimiz var, dedi. Başkan Yardımcısı Dikbaş;

 

“Söylenmemiş sözleri söylemeye, eksik olan resmi tamamlamaya, bu çağın alnına bilimde, sanatta, edebiyatta, kültürde damga vurmaya geldik. Biz Başakşehir’den yürümeye başladık ve söyleyecek çok sözümüz var. Biz burada performans gösteren gençlerimize sonuna kadar güveniyoruz. 15 Temmuz’un kahramanları olan, tarih yazacak olan çocuklarımız işte bu çocuklardır. Biz Başakşehir Belediyesi olarak onları yetiştirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Bize desteğini esirgemeyen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Halk Eğitim Müdürlüğümüze, gençlerimizi bu güne hazırlayan öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz yaptığı konuşmada, “Yetenekleri, becerileri ile bize güzel bir gece yaşattılar hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

“ÜCRETLİ KURSLARDAN DAHA KALİTELİ BİR EĞİTİM VERİYOR”

 

Gecede sahne alan Akademi öğrencileri düşüncelerini şu cümlelerle paylaştı;

 

Ece Baysaler: “Müzik Akademisi’nde yorucu bir o kadar keyifli çalışmalarımız oldu. 3,5 ay gibi kısa sürede çok büyük gelişme kaydettik. Müzik Akademisi ilçe gençlerine çok şeyler kattı. Öncelikle ücretsiz olması dolayısıyla çoğu öğrencinin yolunu açtı. Uzak yerlere gitmeden ilçemizde profesyonel müzik eğitimi aldığım için çok memnunum.”

 

Tunahan Yiğit: “Hiç ara vermeden Müzik Akademisi’ne devam ediyorum. Hem yoğun hem de eğlenceli. Akademinin devam etmesini istiyorum. Çok güzel dostluklar edindim. Burada konservatuvar düzeyinde eğitim alıyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

 

Bahar Doğru: “1,5 aydır orkestra ile konser için çalıştık, emeğimizin karşılığını da alkışlarla aldık. Ben daha önce bilgievlerinde eğitim aldım, oradan mezun olunca eğitimim yarım kalacak diye üzülüyordum. Çok şükür ki akademi açıldı, eğitimimize ara vermeden devam edebiliyor ve daha üste taşıyabiliyoruz. Daha büyük işlere imza atmak istiyorum.”

 

Sueda Kılıç: “Gitar eğitimime bilgievlerinde başladım. 4 senedir gitar çalıyorum. Bilgievlerinde bize çok kaliteli bir eğitim veriyorlardı. Liseye geçince bilgievlerine devam edemeyeceğim için çok üzülmüştüm. Sonra akademinin açıldığını duyunca çok sevindim. Akademi, ücretli kurslardan daha kaliteli bir eğitim veriyor. Bu imkanı bizlere sağlayan herkese teşekkür ediyorum.”

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
715 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?