• Ender Gül Anaokulu
  • src eğitm kurumları

logo

Güvenli Okul

Osman ÖZTÜRK ‘ün kitabı Güvenli okul

Bahçeşehir Üniversitesi, CSG Security Group ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Güvenli Okul Projesi” protokolü imzalandı.

9. Milli Eğitim Şurası’nda görüşülen Türkiye’de eğitim çağındaki çocukların güvenli bir okul ikliminde eğitimlerini sürdürebilmesinin önemi ve değeri konuları ile ilgili okullarda yaşanan güvenlik sorunlarının çözümü ve önlenmesi amacıyla her okul için kapsamlı bir okul güvenliği eylem planı hazırlanması, okulda fiziksel güvenliğin sağlanması, okulda psikolojik güvenliğin sağlanması başlıklarında çalışmalar yapılması kararlaştırıldı.

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU), CSG Security Group ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol gereği hayata geçirilen Güvenli Okul projesi ile 10 farklı ilçede, sosyal yapıları, yaş gurupları, okul iklimi gibi farklılıkları bulunan okullar belirlendi. Proje ile birlikte bu okulların güvenlik risk haritaları belirlenerek gereken tedbirler alınacak ve akreditasyon yapılacak. Güvenli Okul Projesi ile okul paydaşları güvenli ve barışçıl bir okul ortamında korku ve endişelerden uzak, eğitim ve öğretimlerini güven ve huzur içinde yapacak, öğrenciler okul okul içerisinde ve bahçesinde güvenli bir şekilde hareket edebilecek.

 

 

Etiketler: » »
Share
934 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?