• src nakliyat
 • SERHAT KIRTASİYE&KİTABEVİ ESENYURT
 • SRC SİGORTA

logo

Güzel Dudaklar İçin İpuçları

Güzel Dudaklar İçin İpuçları

Dudaklar dış etkilerden korunmak için özel bir bakıma ihtiyaç duyarlar. Dudak derisi oldukça incedir ve dudakların üzerinde hiçbir yağ bezi yoktur, bu nedenle dudak derisi yüzeyi yeterince yağlanmaz. Bu nedenden dolayı dudaklar çok çabuk kurur. Dudaklar, güneşte olduğumuzda cilt tarafından üretilen melanin pigmenti tarafından korunmamaktadırlar. Dudaklar, UV ışınlarından çok kolay zarar görür ve kış aylarındaki gibi yaz aylarında da bakım gerektirir.

1. ipucu : güzel bir gülümseme için iyi nemli dudaklar

Dudakların sağlıklı kalması için dudak kremi kullanmak önemlidir. Rahat ve kullanımı kolay olan dudak kremlerini, gün boyunca yanınızda taşımak mümkündür. Dudakları korumak için, yağlı kremler de kullanılabilir bu yağlı kremler cilt üzerinde doğal koruyucu bir film tabakası oluşturur.

Çok kolay bir şekilde kendi dudak kreminizi hazırlayabilirsiniz: 1 yemek kaşığı yarı sıvı balı alınız (örneğin akasya balı), 2 çay kaşığı gül suyu ve 1 damla uçucu şam gülü yağı ile karıştırınız. Karışımı gece buz dolabında küçük bir cam kavanoz içinde saklayınız. Daha sonra işaret parmağınızın ucuyla uygulayınız.

Geceleri, uyumadan önce ve sabahları günlük kremleri uygulama esnasında dudakları nemlendirmek her zaman önemlidir.

2. ipucu : güzel hacimli dudaklar

Her kadın çekici bir gülümseme için dudaklara daha fazla hacim vermek ister. Yumuşak bir diş fırçası ile dudaklarınıza masaj yapabilirsiniz: böylece mikro dolaşımı arttırırsınız. Kırışıklıkların görünümünü azaltan bir başka etkili çözüm ise yüz egzersizleri olacaktır. Ve son olarak, kan akışana neden olan tarçın veya nane gibi uyarıcılar ile zenginleştirilmiş dudak kremlerini uygulayabilirsiniz. Dudaklar daha kırmızı ve daha hacimli görünür.

3. ipucu : sevimli gülümseme

Düzenli nemlendiriciye ek olarak, yumuşak kalmaları için haftada bir kez dudaklara scrub yapılması gereklidir. Gerçekten, scrub ölü deri hücrelerinin çıkarılmasında yardımcı olmakla birlikte, aynı zamanda daha uzun süre genç kalmak için dudaklara, hücre yenilenmesini teşvik eder. Buna ek olarak, yumuşak peeling kış çatlaklarının meydana gelmesini önler.

4. ipucu: güzel dudaklar için doğru makyaj

Güzel bir gülümsemenin sırrı da iyi bir makyajdır. Bu nedenle ruj renginin seçimi çok önemlidir. Açık ciltler için taze renkler, koyu ve esmer ciltler için parlak renkler daha uygundur. Mat rujlar, dudakların hacim etkisini yaratmak için uygun değildir. Ayrıca, ince dudaklara hacim vermek için parlak rujlar tercih etmek daha iyidir. Ve son olarak, iyi bir dudak konturunu yaratmak için ruj tonunda kalem kullanınız, ve açık renk kalemler tercih ediniz.

Ek bilgi: Hasarlı veya çatlamış dudaklar durumunda, tükürük ile dudaklarınızı nemlendirmeyiniz. Bu doğal bir reflekstir, tükürük hızla buharlaşır ve böylece dudağın mukozal hidrasyonunu azaltır. Düzenli yumuşatıcı ve besleyici uygulamak daha iyidir.

Mesude TOKEL

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
Share
779 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İMAMOĞLU’nun KKTC’de İşi ne?

  11 Mayıs 2019 DÜNYA, GENEL, GÜNDEM, KKTC- KIBRIS, SON DAKİKA, YAZARLAR

  İstanbul Belediye Başkanlığı seçimlerine şaibe bulaştıran mazbata öncesi daha aday statüsündeyken Anıtkabir'e gidip Anıtkabir defterine makam ihlali yaparak ,suç işleyip İstanbul Büyükşehir belediye başkanı diye imza atan toplumu karıştıran İMAMOĞLU'nun KKTC'de İşi ne? Şimdiki hedefi ne makaryos heykelini niçin diktiğinimi anlatacak .yoksa hangi projenin kaçıncı evresinde ? Rauf Denktaş ın mezarını Ziyaret etti. Sibel ŞEN src haber KKTC...
 • Mobbing Bir Hastalıktır

  11 Nisan 2019 EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, YAZARLAR

  Mobbing Bir Hastalıktır Mobbing iş yerinde çalışma hayatında çalışanlara uygulanan baskı,yıldırma eylemidir. Bezdiride dediğimiz bu olay bir hastalıktır, Sistematik bir şekilde uygulanmaktadır Eğitimci yazar Erhan SARICA...
 • BEN YALNIZIM,BEN YALNIZIM,YALNIZIM

  11 Nisan 2019 EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, SON DAKİKA, YAZARLAR

  BEN YALNIZIM,BEN YALNIZIM,YALNIZIM… Çalışma ortamında mobbing üst düzey yöneticilere bağlı olarak dahada karmaşık bir hal alabilir.Ve yine üst düzey yöneticinin beceriksizliği mobbingin şiddetinin artmasınada olanak sağlar.    Mobbing uygulayıcısı kendisi için uygun bir ortam bulmuştur artık.Bu durumun tadını çıkarmaya başlar. Mobbing mağduru ise bu durumda çaresiz kalmıştır.İçinde bulunduğu durumu üst düzey yöneticilere anlatmakta ve ispatlamakta çaresiz kalacaktır.Velev ki onlarda mağduru suçlayacak ve bu süreci olumsuz yönde etkileyecekle...
 • Üç Yanlış Bir Doğruyu Götürmüyor

  10 Nisan 2019 EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, YAZARLAR

  Üç Yanlış Bir Doğruyu Götürmüyor. Mehmet Nuri KAYNAR Aldığımız temel eğitimde, daha küçük yaşlardan itibaren bilinçaltımıza hata yapma korkusu yerleşmiştir. Başarılı olmanın hata yapmamak olduğu öğretilmiştir. Formül basittir: “Hata yapma, ezberle, ama sana sorulduğunda mutlaka doğru cevabı söyle. Bilmiyorsan sus. Unutma üç yanlış bir doğruyu götürür.” Sadece okul yıllarında değil, yetişkinler olarak gündelik hayatta da bu böyle değil mi? Soru sorulup görüş istendiğinde katılımın az olması çoğu zaman bundandır. Birçok insan hata yapma ko...